2017 Ağustos Ayı Evde Bakim Parası Yatan İller

1613
0

2017 Ağustos Ayı Evde Bakim Parası Yatan İller

2017 Ağustos Ayı Evde Bakim Parası Yatan İller: Her ay düzenli olarak yapılan evde bakım ödemeleri bu ayda ödenmeye başlandı. Ödemeler bildiğiniz gibi her ayın 15 ine kadar yapılmaktadır. Bazı özel aylarda 20 sine kadar uzadığı görülmektedir. Kurumdan yapılan açıklamalar doğrultusunda hangi illere ödemeler yapıldı. Hangi illere ne zaman yatırılacak bu konuda bilgi vereceğim.

Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatar?

Evde bakım parası genel olarak tüm illere aynı zamanda dağıtılmaz. Öyle ki, aynı ilin ilçelerinde bile saat ve gün farklılıkları gözetilebiliyor. İl bilgisi geldikçe bakım maaşı yatan illerin listesi çıkarılıyor. Hangi ilde maaşın yattığına dair günlük güncellemeler yapılıyor. Evde bakım maaşları yatırılan illerin, Ağustos ayı içerisinde gün içerisinde gelen bilgilere göre günlük güncellenip doğru bir şekilde derlenip toparlanan listeyi size sunuyoruz. Bu maaşlar genel olarak ayın ikinci haftasından itibaren yatırılmaya başlanmaktadır.

Hangi İllere Ödeme Yapılmaya Başlandı?

Para yatırılan il bilgisi geldikçe güncellemeler yapılır. Şayet herhangi bir bildiri yattığına dair gelmezse, güncellemeler günlük olarak yapılır. İlinizde bulunan sosyal hizmetleri aracılığıyla, paranız yatmadığı takdirde “Neden yatmadı?” sorunuza yanıt alabilirsiniz. Unutmayınız ki sosyal hizmetler dışında hiçbir yerde sorunuz cevaplandırılamaz.

Faydalı Konu: Evde Bakım Maaşım Neden Yatmadı?

Evde bakım maaşından yararlanmak isteyen kişiler, bu paradan faydalanmak için gerekli koşullara sahip olduğu takdirde ikamet ettiği il veya ilçedeki “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne” ya da ”İlçe Müdürlüğüne” başvurmaları gerekmektedir.

Evde Bakım Maşından Yararlanabilmek İçin Ne Yapmalı?

Devletle anlaşmalı olan hastanelerden alınan “Engelli Sağlık Kurulu” raporunda gösterilen değerlerin 50 ve üzeri olması şartı ve rapordaki ağır engelli kısmının büyük harflerle “EVET” olması koşulu sunuluyor. Engelli olan bireyin yaşamsal faaliyetlerini tek başına sürdüremeyecek olması bir belge ile onaylanmış olmalıdır. Ayrıca bakımını sağlayacak kişinin, gelir düzeyinin asgari ücret miktarının 2/3’lük kısmından daha aşağı bir miktarda olması gerekiyor. 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle, hanedeki kişi başına belirlenmiş gelir miktarı 1.270.75 TL’nin 2/3’lük kısmına denk gelen 847.1 Liradan aşağı bir miktar olması gerekmektedir. Hanedeki gelir, hanede bulunan kişilerin toplam gelirinin hanedeki kişi başı sayısına bölünerek elde edilir.

2017 Ağustos Ayı Evde Bakım Tutarları Belli Oldu

Bilindiği üzere engelli maaşları, her yıl Ocak ve Temmuz aylarında enflasyon oranında zamlanmaktadır. 3 ayda bir alınan engelli maaşları, % 40 ila 69 arası raporu olanların güncel olarak aldıkları maaş tutarı 1.059.43 TL’den 1.132.98 TL’ye yükselirken, %70’den üzeri engelli raporu olan kişilerde 3 ayda aldıkları maaş miktarı 1.589.43 TL’den 1.699.47 TL’ye yükselmiştir. 2017 Eylül ayında zamlı olarak maaşlar alınmaya başlanacaktır. ağır engellilerin evde bakım maaşı da zamlanmıştır. 2017 Temmuz ayından itibaren bu rakam 1.027.06 TL olmuştur.

İşte Ağustos Ayının Yatırılan Maaşların Belli Olduğu İller


Tokat Samsun , Edirne , Kahramanmaraş, Amasya, Kırklareli, Kırşehir, Bursa, Afyonkarahisar, Hatay, Aksaray, Antalya, Giresun, Malatya, Diyarbakır, Mersin, Rize, Isparta, Bilecik, İzmir
İllerinde Evde Bakım maaşları yattı. Diğer iller için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.
2017 Ağustos Ayı Evde Bakim Parası Yatan İller
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here