2017 Konut Kredisi Faiz Oranları

1719
0

2017 Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredileri bankalardan en fazla talep edilen kredi türlerinden birisidir. Bunun temel nedeni de, insanlardaki ev sahibi olma isteğinden kaynaklanıyor. Kişiler artık kira ödemek yerine, bankalara aylık kredi ödeyerek ev sahibi olmak istiyor. Konut kredileri miktar olarak diğer kredi türlerinden daha yüksek olduğu için, uygulanan faiz oranları oldukça önemlidir. Özellikle konut kredi başvurusu yapılmadan önce tüm bankaların faiz oranları incelenmeli ve en uygun oranı veren banka ile çalışılmalıdır. Bunun için sizin için hazırladığımız içeriğin faydalı olacağını düşünüyoruz.

En Uygun Faizi Hangi Banka Veriyor?

Genel olarak bakıldığı zaman konut kredileri faiz oranlarının %0.80 ile %1.25 arasında değiştiği görülüyor. Şuan için Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası müşterilerine uyguladığı 0,80 faiz oranı ile en avantajlı kredi imkânlarını sunuyor. Bu bankalardan minimum 3 ay, maksimum 120 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Ancak kredinin vade sayısı yükseldikçe, faiz oranlarında da belli oranlarda yükselme olduğunu unutmamak gerek.

Bu bankaların ardında Türkiye İş Bankası 0,90 faiz oranı ile avantajlı kredi oranına sahip bir diğer banka olarak ön plana çıkıyor. İş Bankası üzerinden alacağınız konut kredilerde de 120 aya kadar vade seçeneği uygulanabiliyor. Konut kredilerinde şuan için en yüksek faiz oranını uygulayan banka HSBC’dir. HSBC şuan için konut kredilerinde 1,25’lik bir faiz oranı uyguluyor. Bu oran da şuan için tüm bankalar arasında en yüksek oran olarak göze çarpıyor.

Konut Kredilerine Nasıl Başvurulur?

Konut kredilerine direkt olarak şubelerden başvuru yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden ve SMS üzerinden de başvuru yapabiliyorsunuz. Konut kredileri miktar olarak yüksek bir kredi olduğu için, başvuru aşamalarında bankalar daha titiz davranıyor. Bu nedenle konut kredilerinin başvuru aşaması biraz daha uzun olabiliyor. Şubelerden yapılan başvurularda nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve satın alınacak evin tapusunu beyan ederek başvuruyu yapabilirsiniz. Bu noktada gelir durumunuz ve kredi siciliniz kredinin sonuçlanmasında oldukça etkili olacaktır. İlk olarak bakılacak olan husus kredi puanınız olacaktır. Eğer diğer bankalar ile sorun yaşadıysanız ve hala devam eden kredileriniz mevcutsa konut kredisi almanız biraz zor olacaktır.

Kredi Taksitleri Ne Kadardan Başlıyor?

Konut kredisi ödemeleri en az 1.000 TL taksitlerde olacağından eşi çalışmayan veya ek geliri olmayan asgari bir ücretli çalışan için konut kredisi almak çok zor olmaktadır. Diğer bankalarda herhangi bir ödemenizin olmaması gerekmektedir bunun için. Aldığınız asgari ücretin tamamına yakını kredinize kesileceği için farklı bir ödemenizin olması durumunda konut kredisi almak çok zor olmaktadır. Bankalar sizden en az bir kefil ve farklı teminat talebinde bulunabilir.

Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Mayıs 2017

Bankaların uygulamış olduğu güncel konut kredisi faiz oranları Mayıs 2017 itibari ile aşağıda ki şekildedir.

  • Ziraat Bankası %0,88
  • Garanti Bankası %1,08
  • HalkBank %0,89
  • İş Bankası %0,90
  • VakıfBank %0,92
  • HSBC %1,25
  • INGBANK %1,12
  • AKBANK %1,01
  • DenizBank %1,18
2017 Konut Kredisi Faiz Oranları
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here