2017 Mazot Destekleme Ödemeleri

1160
0

2017 Mazot Destekleme Ödemeleri

Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren ve merakla beklenen Mazot destekleme ödemeleri yapılmaya başlandı. Ziraat Bankası tarafından yapılan ödemeler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının son rakamlarına göre yatmaya başladı. 0 ve 2, son rakamı 3 Mart itibari ile alırken son rakamı 4 ve 6 olan tarımcılar 10 Mart 2017 tarihinden itibaren ödemelerini almaya başladı. Son rakımı 8 olan üreticiler ise çarşamba günü ödemelerini alacak.

SON DAKİKA: 2017 Mazot Destekleme Ödemeleri Yattı

Sizlerde destekleme ödemelerinizi almak için en yakın Ziraat Bankasına gelerek Başak kartınız ya da banka kartınız varsa ATM’lerden kolaylıkla paranızı çekebilirsiniz. Destekleme ödemeniz 5.000 TL ve üstü ile yine aynı şekilde size en yakın Ziraat Bankasından ödemenizi alabilirsiniz. Desteklemeler Cuma günleri 18.00 den sonra yattığı için hafta sonu ATM’lerden çekilmeye başlandı. Özellikle referandumdan önce tamamlanması düşünüldüğü için çarşamba günü de eklenerek ödemelerin bu Cumaya kadar tamamlanması bekleniyor.

Yılda 2 Kez Mazot Desteği

Ayrıca yeni yapılacak projeler arasında 2017 yılı itibariyle çiftçilere yılda iki kez Mazot destekleme ödeme yapılması planlanıyor. Bu kapsamda Ekim ve hasat dönemlerinde çiftçilere devlet tarafından %50 mazot desteği sağlanması planlanıyor.

Çiftçiler alacakları bu desteklemeler ile birlikte Mazot harcamalarının %50’si devlet tarafından karşılanmış olacak. Ekim ve hasat dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez verilecek olan bu destekleme çiftçileri birazda olsa rahatlatacak en azından parasız günlerinde ekim ve hasat yapmalarına engel olmayacak.

Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteğine Nasıl Başvururum?

Sizlerde Devlet tarafından verilecek olan Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteğine başvuru yapmak için öncelikle ÇKS kaydı yaptırmanız ve bulunduğunuz İlçede yer alan Tarım odasına başvurunuzu yapınız. Listeler asıldıktan sonra sizlerde ödemelerinizi çok kısa bir sürede alabilirsiniz.

2017 Mazot Destekleme Ödemeleri
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here