2018 Yılında Altın Ne Olur?

1494
0

Altın Yatırımcı Yorumları Ve Tavsiyeleri; Altın birçok insan için en başta tercih edilen geleceğe yönelik bir yatırım çeşididir. Ancak son birkaç gün içerisinde ABD’ de yaşanan olaylar ile hareketli bir dönem yaşamaktadır. Bu konuda uzman tavsiyeleri 2018’de altın ne kadar olur? ve altına olan yatırım hakkında bizlere yol göstermektedir.

Piyasa Altın Yorumları Nelerdir? ABD ‘de özellikle dün akşam saatlerinde yaşanan bütçe tasarısının kabul edilmesi ile doların altın üzerindeki etkisi artmıştır.

Bu konuda yatırım uzmanlarının yorumu;

Dolardaki dikkate değer artışın altın üzerine etkisi olmuştur. ABD’ nin bütçe tasarısını kabul etmesinin ardından gelen Vergi Reformunun da kabul edileceği sinyallerini vermiş olmasıdır. Bunun yanı sıra Fed Başkanlığı yarışından Yellen’in çekilmesiyle, yerine ise daha uzlaşmacı birinin geleceği düşüncesiyle birlikte ECB ‘ninde politik durumunu genişleteceğini bildirmesi dolar üzerinde olumlu bir artış sağlamıştır. ABD’ nin büyüme verilerinin de beklenenin üzerinde gerçekleşmesi bir diğer artış nedenidir.

Doların Altın Üzerindeki Etkileri

Bugünün önemli gelişmelerinden biri Katalonya ‘ nın bağımsızlığını ilan etmesi ve hemen akabinde ise İspanya’nın bu bağımsızlığı kabul etmemesi olmuştur. Pek tabi bu riskli durum Doların Altın üzerine yaptığı olumsuz baskı bile altın piyasasında olumsuz bir etki yapmadı. Bu bağımsızlık ilanı altın için tam da sığınılacak bir liman görevi gördü.

Altın Piyasasında Artış Sağlanacak mı?

2018’de Altın ne olur? Dolar üzerindeki özellikle ABD tarafından oldukça önemli gelişmeler yaşanması Altın üzerindeki baskıları arttırması bile altın fiyatlarını olumsuz etkilememiştir. Bu gelişmeler çoğu uzman tarafından altın fiyatlarında düşüş beklentisi yaratırken altının bu sert ve ani çıkışı oldukça şaşırtmış görünmektedir. Ve bu yükseliş ile ileri ki günlerde sert çıkışlar yapacağı sinyallerini vermiştir.

Altın Yatırımının Önemi

Altına yatırım yapmak özellikle Türk insanının geçmişten bugüne süregelen bir alışkanlık olup pek çoğu yastık altı yatırımı olarak görmektedir. Altın piyasasının en yoğun olduğu ülkelerden biri de Hindistan’ dır. Uzun vadeli bir yatırım aracıdır. Dolar ve Euro’ ya göre çok daha fazla ilgi görmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri de hiç şüphesiz Altına olan güvenden kaynaklanmaktadır. Savaş anında bile değerini kaybetmeyeceği düşüncesidir.

Kaynak: https://www.ekodurum.com/2018de-altin-ne-olur/

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here