2018 Ziraat Bankası Personel Alır mı?

3728
0

2018 Ziraat Bankası Personel Alır mı? Türkiye’nin en kurumsal bankası olan Ziraat Bankası, aynı zamanda şube sayısı en fazla olan bankadır. Binlerce kişiye iş olanağı yaratan Ziraat Bankası, belirli aralıklarla yaptığı personel alımlarında kişilere istihdam sağlıyor. 2017 yılı içerisinde şu an için aktif alımları devam eden banka; uzman yardımcısı, servis görevlisi ve avukat pozisyonlarına alımlar yapıyor. Bu alımlarla ilgili sınav ve mülakatları yapan Ziraat Bankası, adaylara sonuçları duyuracak.

Bu yılın sonlarına doğru artık kişilerin merak ettiği nokta ise, 2018 yılında yapılacak alımlar olmuştur. 2018 yılı alımları için herhangi bir resmi açıklama yapılmasa da, özellikle gişe görevlisi pozisyonu için belirli bir oranda alım yapılması bekleniyor. Ayrıca finans sitelerinde yapılan haberler doğrultusunda diğer pozisyonlara da belirli sayıda alım yapılması bekleniyor.

Ziraat Bankası Personel Alım İlanları

Ziraat Bankası tarafından yapılan personel alımlarının tümü resmi site üzerinden yapılır. Resmi adreste Duyurular bölümüne girerek mevcut tüm alımları görebilirsiniz. Bunun haricinde açıklama yapan diğer kanalların verileri hiçbir zaman resmi değildir. Duyurular menüsünde sınavların tarihleri, sonuçları ve başvuru koşulları ile ilgili tüm duyurular yapılır. 2018 yılı için resmi duyuruların yılbaşından sonra yapılması bekleniyor.

Ziraat Bankası Yazılı Sınavları

Ziraat Bankasında personel olarak işe girebilmek için öncelikle yazılı sınav aşamasını geçmek gerekiyor. Yazılı sınavla ilgili tüm duyurular internetten yapılır ve adayların yatırması gereken para açıklanır. Parayı yatırdıktan sonra internetten online başvuru yapan adaylar, belirlenen tarih ve saatlerde sınava alınır. Sınavlarda genel anlamda belirlenen başarı puanı 70’dir. Bu puanın üzerinde alan adaylar başarı sırasına göre sıralanır ve ikinci aşama olan mülakat aşamasına davet edilirler.

Ziraat Bankası Sözlü Mülakat

Yazılı sınav aşamasında başarılı olan adaylar, çeşitli şehirlerde mülakatlara davet edilirler. Mülakatlar genel olarak büyük kentlerde kurulan komisyonların karşısında yapılır. Kendi şehrinde mülakat komisyonu bulunmayan bir aday, en yakın şehre davet edilir. Mülakatlarda kişilerin bankacılık bilgileri ile birlikte konuşma, telaffuz ve kendini ifade edebilme becerileri de sorgulanır. Mülakat aşamasında da geçerli puanı alan adaylar personel olarak bankada göreve başlarlar.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here