5 Adımda Kolay Para Biriktirme Yöntemleri

1281
0

5 Adımda Kolay Para Biriktirme Yöntemleri

Para biriktirme yöntemleri için insanlar farklı yollara başvururlar. Ancak para biriktirebilmek için öncelikle güçlü bir iradeye sahip olmanız gerekiyor. Eğer güçlü bir iradeniz yoksa bir banka hesabı oluşturun. Öncelikle giderlerinizi bir liste halinde yazın. Bu listede çok işe yaramayan masrafları çıkarın. Sadece temel ihtiyaçlarınızı bu listeye dahil edin. Bu liste dışında gereksiz olan tüm harcamalardan kurtulun. Gereksiz olarak yaptığınız her harcama gider listenizi yükseltecek ve para biriktirmenize olanak vermeyecektir. Bu yüzden onları çıkartıp mümkün olduğunca en iyisi olacaktır.

1Alışveriş Merkezlerine Yaklaşmayın

Temel ihtiyaçlarınızı küçük marketlerden yapın. Alışveriş merkezleri insanları alışveriş için zorlayan mekanlardır. Hiçbir şey almak istemeyen birini dahi yoldan çıkaracak kadar albenisi yüksek yerlerdir. Bu nedenle buralarda harcayacağınız paraları banka hesabınıza atarak bir yılda güzel para biriktirebilirsiniz.

2Kullanmadığınız Aboneliklerden Uzaklaşın


Dergi ve telefon abonelikleri gibi kullanmadığınız ya da nadiren kullandığınız ancak aylık olarak ödeme yaptığınız tüm aboneliklerden kurtulun. Çok gerekli olan iş için kullandığınız abonelikler dışında hiçbir şeye abone olmayın.

3Harcama Yapmak Konusunda Kendinizi Sıkın

Harcama yapmak için şeytan sizi dürtse de her şey çok albenili görünse de satın almayın. İhtiyacınız olmayan tek bir çöp dahi satın almak sizi bir sonrakini almaya sürükleyecek. Bu yüzden alım konusunda kendinize hakim olmayı öğrenin. Temel ihtiyaçlar listesi dışında tek bir toka dahi almamalısınız. Çok istediğiniz bir şey olduğunda bir kaç gün bekleyin. Bir kaç saat içerisinde zaten aklınızdan çıkacak. Ancak uzun süre aklınızda kalıyorsa satın almanızda sıkıntı yok.

4Eğlence Mekanlarından Uzak Durun


Gece hayatı olan biriyseniz eğlence mekanlarından uzak durun. Her gece bir yere gittiğinizi ve yüklü miktarda para harcadığınızı düşünürseniz ay sonunu getiremezsiniz. Para biriktirmek de hayal olur. Bu nedenle eğlence mekanlarına gitmek yerine evinizde arkadaşlarınızla oturup kahve içerek sohbet edebilirsiniz.

5Kredi Kartı Harcamalarınıza Kısıtlama Koyun

En bilinçsiz yapılan harcamaların başında da özellikle kredi kartları ile yapılan harcamalar gelmektedir. Bunu önlemek için sadece temel ihtiyaçlarınızı bu yöntemle ödeyin fakat eğlenme, hediye amaçlı bol keseden yer gibi kredi kartlarını kullanmanız ay sonunda maaşınızdan size daha az tutar kalmasına neden olacaktır.

5 Adımda Kolay Para Biriktirme Yöntemleri
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here