Acil Para Nasıl Bulabilirim?

1466
1

Acil Para Nasıl Bulabilirim? Dönem dönem acil para doğabilir. Bu ihtiyacı gidermek için ise ne yapılacağı konusunda detaylı bir şekilde fikir sahibi olmak gerekir. Dolandırıcılık acil para ihtiyacı doğrultusunda çok fazla yapılmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için ilk kontrol edilmesi gereken şartlardan biri acil paranın temin edildiği kişi, yer, kurumdur. Aksi takdirde acil parayı bulup sonrasında daha büyük bir maddi sıkıntıya girmek an meselesidir. Acil para temin etmek için birçok yöntem vardır.

1-Kredi Çekmek

Acil para aranırken akla ilk gelen yöntem kredi çekmektir. Herhangi bir bankaya gidip uygun faiz oranları ile kredi çekilebilir. Fakat bazı durumlarda bankalar kredi vermemektedir. Çekilen paranın ödemesinin gecikmesi, var olan kredi ve de kredi kartı borcu gibi sebepler kredi çekmeye engel. Bunlara alternatif olabilecek başka çözüm yolları da mevcut.

2-Kredi Aracılık Hizmetleri İle Kredi Çekmek

Bu işi yapan birçok kişi ve firma var. Kredi borcu çok olan, hiçbir bankadan kredi alamayan vatandaşlara dahi kredi verebilen kişi ve firmalardır. Banka ile iletişim kurarak kredi almak isteyen vatandaş yerine tüm işleri hallediyorlar. Bu işi yaparken bu kişi ya da firma kendine de %5 ile %10 arasında oranla bir pay alıyor. Bu kişi ya da firmayı internetten bulmak mevcuttur.

3-Altın Alım Satımı

Altın nakit paraya çevirmek için karlı bir yöntemdir. Diğer elektronik ürünler gibi büyük zarar etmez çünkü alım satım arasındaki fiyat çok fazla oynamaz. Kredi kartı ile alınan bir altın gidip başka bir kuyumcuya az bir zararla satılır.

4-Telefon Alıp Satmak

Telefon alıp satmak da sık kullanılır. Telefonlar artık kredi kartsız, peşinatsız, kefilsiz alınabiliyor. Bu yüzden alınan telefon aynı gün içinde satılabilir. Daha sonra telefonun alındığı yere taksit taksit ya da peşin ödenir. Acil para ihtiyacı bu şekilde de giderilmiş olur.

5-Şans Oyunları Oynamak

Çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir fakat kullananlar da vardır. Diğerlerine oranla biraz daha risk arz eder. Çünkü şans oyununa yatırılan paranın garantisi yoktur. Elde olan para da kaybedilebilir. Diğer yandan eğer kazanılırsa en karlı yöntemlerden biridir çünkü sonrasında herhangi bir ödeme kalmaz.

Acil Para Nasıl Bulabilirim?
4.5 (90%) 2 votes

1 YORUM

  1. Banada para lazim ama hicbir banka vermiyor siz nasil verceksiniz eyer boyle bir imkaniniz varsa verin beni bu no dan arayin 0530 215 00 81

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here