Akbank EFT Saatleri

584
0

Akbank EFT Saatleri, Akbank 1978 yılında Adana’da kurulmuş bir bankadır. Banka kendi müşterilerine kredi, kredi kartı, mevduat hesabı gibi hizmetler vermektedir. Banka müşterilerinin en fazla kullandığı bankacılık işlemleri para transferidir. Kendi hesabınızdaki parayı başka banka hesabına gönderme işleminize EFT (elektronik Fon Transferi ) denir.

Akbank EFT Saatleri

Resmi tatiller dışında Pazartesi ve Cuma günleri saat 09:00 ve 17:00 arasında EFT yapma işlemini gerçekleştiriliyor. Belirtilen saatler haricinde verilen EFT işlemi, talimat olarak değerlendirmeye alınır ve ertesi gün işleme konulur ve karşıdaki müşterinin hesabına belirtilen para aktarılır. Pazartesi ve Cuma günü yapılacak olan para aktarma işlemi aynı gün içinde karşı tarafın hesabına geçer. Gün içinde yapılan para aktarma işlemi 5 ile 10 dakika arasında karşı hesaba geçer. Eğer teknik aksaklıklar ve banka sisteminde oluşan bir sorundan kaynaklı 30 dakika gibi bir sürede hesaba geçer.

Eğer para aktarma işleminiz karşı hesaba geçmemiş ise bilgilerinizi tekrar kontrol etmelisiniz ve herhangi bir yanlışlık yoksa Akbank müşteri temsilcisi ile görüşüp para aktarma işleminizin neden gerçekleşmediğini öğrenebilirsiniz. Bankanın müşterileri şubeden yapmak istediği EFT işlemi 50 TL’den başlar ve göndermek istediği miktara göre artış göstermektedir. Eğer Akbank ATM’lerinden işlem yapmak isterseniz 7,5 TL işlem ücreti ödemek zorundasınız. İnternet bankacılığından para aktarma işlemini yapmak isterseniz 4 TL ödersiniz.

Günümüzde çokça kullanılan mobil uygulamalardan biri olan Akbank mobil uygulamasından para aktarma işlemini yaparsanız 4,5 TL tutarında işlem ücreti ödersiniz. Aynı zamanda telefon bankacılığıyla da EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank telefon numarası 444 25 25’tir.

Akbank EFT Sorgulama İşlemi

Aslında EFT sorgulama her bankanın internet uygulamasından yapılmıyor. Ama Akbank mobil uygulaması ya da internet bankacılığı sitesinden para aktarma işlemi sorgulaması yapılabiliyor. Telefon bankacılığı ile de bu sorgulama işlemini gerçekleştirirsiniz. Aktarılan paranın ne durumda olduğunu öğrenmek için öncelikle EFT sorgu numarasını bilmeniz gerekiyor. Akbank mobil uygulaması ve internet bankacılığından sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Akbank mobil uygulamasına girip işlemler bölümünü seçip ardından EFT bölümünü seçip yaptığınız para aktarma işlemi hangi aşamada olduğunu görebiliriz. İşlemini yaparken bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ediniz.

Akbank EFT Saatleri
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here