Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

875
0

Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi kartları kişilerin alışveriş sırasında nakit para harcamadıkları için her an kolaylık sağlayacak bir aracı olmaktadırlar. Ancak yapılan her harcama belli ödeme günlerine sahip olur.

Akbank kredi kartı veya birçok banka kredi kartı ödeme zorlukları gibi problemlere bağlı olarak iptal edinmek istenebilir. Durum ne olursa olsun kişi kredi kartına ait borcu bankaya ödeme gününde teslim etmelidir. Kredi kartı iptal işlemleri için kişi banka ile iletişim haline geçmelidir. Bankadan kartın iptali istendiği takdirde işlemler yetkililer tarafından gerçekleştirilir.

Akbank Kredi Kartı İptali İçin Ne Yapılmalıdır?

Akbank müşteri hizmetleri numarası tuşlanarak her an bu hizmet sağlanabilir. Banka ile iletişim haline geçilerek kredi kartının iptali istenir. Fakat bunun yerine kişi direk olarak bankanın şubesine giderek yine bu işlemi gerçekleştirebilir. Kişiden kredi kartı iptali için bir bilgi ya da bedel istenmez. Ancak kredi kartının neden iptal edilmek istendiği bilgisi sorulur. Borç ödeme zorluğu gibi durumlarda banka iptal işlemi yerine kişiye borç taksitlendirme gibi imkanlar teklif edebilir.

Akbank Kredi Kartı İptali Sonrası Ne Yapılır?

Kredi kartı iptali işlemi gerçekleştikten sonra kişi içerisinde limit olsa dahi kredi kartını kullanmaya devam edemez. Kredi kartına ait borç ise her ay yine kredi kartının ödeme gününde banka şubesine gidilerek ödemesi yapılır. Kredi kartı iptal edilmiş dahi olsa banka borcu ödenmediği takdirde faiz uygulaması eklenir. İşlenen faiz ile birlikte zamanla borçlu kişi hakkında icra gibi cezai işlemler başlatılır. İptal olan kredi kartı hiç bir şekilde alışveriş sırasında aktif olmaz. Aynı şekilde ATM cihazı üzerinde de aktif halde kullanılamaz. Kişinin kartı banka tarafından tamamen kullanıma kapalı hale getirilir.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Kredi kartı kişiler için ödenmesi zor olduğu durumlarda iptal ettirilir. Bu yüzden harcamalar oldukça bilinçli yapılmalı ve gelirin üstüne çıkılmamalıdır. Kişiler ödeme problemleri yaşadığı zaman kredi kartı iptalinden önce borç taksitlendirme isteyebilirler. Kişinin kredi kartına ait borcu belli taksitlere bölünerek parça halinde ödemesi sağlanır. Bu bankanın kişiye sağlamış olduğu bir ödeme kolaylığı olmaktadır.

Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here