Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Kapama

1831
0

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olan Akbank aynı zamanda en çok müşterisi olan bankalardan birisidir. Eğer sizler de bir Akbank müşterisiyseniz ve sahip olduğunuz kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak istiyorsanız, sadece 1 dakikada vereceğiniz basit bir onay ile bunu yapabilirsiniz. Yazımızın devamında Akbank müşterileri, sahip oldukları banka ya da kredi kartları ile internetteki herhangi bir site üzerinden alışveriş yapabilmek için kartlarına nasıl onay verebileceklerine değineceğiz. Bu bağlamda sizler de bu adımları takip ederek, sadece 1-2 dakika gibi kısa bir sürede onay verebilir ve dilediğiniz gibi internet alışverişleri yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı

Sahip olduğunuz kredi kartınızın limiti kadar dilediğiniz gibi alışveriş yapabiliyorsunuz. Bu sadece fiziksel ortamdaki mağazalar için değil aynı zamanda sanal ortamdaki mağazalar için de geçerli bir durumdur. Ancak yeni yapılan düzenlemeler neticesinde, kredi ve banka kartlarının daha güvenli bir şekilde kullanımı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda sahip olunan kart ile internetten alışveriş yapılabilmesi ancak kart sahibinin çeşitli yöntemlerden birisi ile vereceği onay ile mümkün olmaktadır. Dolayısıyla da sizler de yazımızın devamında belirteceğimiz bu basit yöntemlerden birisini uygulayarak, kartınız için onay verebilir ve internet siteleri üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer sahip olduğunuz herhangi bir Akbankası kredi kartı yoksa, bu durumda pek çok bankanın internet sitesinde sunmuş olduğu hizmet gibi Akbankasının da resmi internet sitesi üzerindeki kredi kartı başvuru formunu doldurarak, kolayca kart talebinde bulunabilmeniz mümkündür. Kart talebinizin kabul edilmesinde en önemli etkenlerden birisi ise kredi notunuzdur. Bununla birlikte tarafınıza teslim edilecek olan herhangi bir Akban kredi ya da banka kartının da otomatik olarak internet alışverişlerine kapalı geleceğini unutmayınız. Bu doğrultuda hem kredi hem de banka kartınız için aşağıdaki yöntemleri kullanabilir ve kartınızı açtırabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Bizzat şubeye kadar gitmenize hiç gerek yok. Çünkü Akbank, kartınızı internet alışverişine açtırabilmeniz için sizlere tercih edebileceğiniz pek çok kolay yöntem sunmaktadır.

Bu yöntemler;

  1. Banka hesabınız ile ilişkilendirilmiş olan cep telefonu hattınızın takılı olduğu bir telefonun SMS oluşturma kısmından; INTERNET yazıp 8885‘e SMS gönderebilirsiniz.
  2. Bir diğer seçenek ise telefon bankacılığı hizmeti kullanmaktır. Bunun için 444 25 25’i arayabilirsiniz.
  3. “Akbank Direkt” olarak da adlandırılan, İnternet Bankacılığı hizmetini kullanarak da kartınız için onay verebilir ve dilerseniz daha sonrasında yine buradan yapacağınız basit bir ayar ile kartınızı internet alışverişine kapatabilirsiniz.
  4. Bir diğer seçenek olarak ise bizzat Akbank şubesine kadar gidebilirsiniz. Ancak daha önce belirttiğimiz üç yöntemin uygulanması çok daha kolay olduğundan, bizzat şubeye kadar gitmeniz gereksiz olacaktır.

Gördüğünüz gibi, kredi kartınız ile internetten alışveriş yapabilmek için onay vermeniz çok kolaydır.

Akbank Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Banka kartları da tıpkı kredi kartları gibi internet siteleri üzerinden herhangi bir ürünü satın almak için kullanılabilmektedir. Söz konusu yeni yasa aynı zamanda banka kartlarını da kapsamaktadır. Dolayısıyla sizler ister 1 Şubat 2018 tarihinden sonra, isterseniz de bu tarihin daha öncesinde bir Akbank banka kartına sahip olmuş olun, kartınız muhtemelen internet alışverişlerine kapalıdır ve açmak için ise yazımızda daha önce kredi kartı için belirtmiş olduğumuz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

E-Ticaret onayı aynı zamanda internet alışveriş onayı olarak tanımlanır. Kredi ya da banka kartınız için bu onay, sadece bir defalık verilen bir onaydır ve aynı zamanda dilediğiniz bir zamanda kartınızı tekrar internet alışverişine kapattırabileceğinizi de unutmayın. Bu basit bir güvenlik ayarı olup, bankanızın mobil uygulaması üzerinde kolayca dilediğiniz zaman yönetebilirsiniz

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here