Altın Düşmeye Devam Ediyor

3219
0

Altın Düşmeye Devam Ediyor

Altın doların da etkisiyle İstanbul Kapalı Çarşıda yüzde 0,3 düşüşle 144 liradan satılıyor.

Önceki kapanış fiyatına göre altın yüzde 0,3 düşüşle 144 liradan satılıyor. Altındaki bu düşüş daha da sürecek gibi görüşüyor. İstanbul kapalı çarşıda altın en son kapanış seansında yüzde 0.2 düşüşle 144.3 liradan satışı tamamladı.

Altın Bu Düşüşle Çeyrek 237 Tl Cumhuriyetin Satış Fiyatı İse 965 Tl Den Alıcı Bulmaktadır.

Altın saat 10 da dolar kurundaki düşüşün etkisi altında onsun düşme etkisiyle 144.10 TL den satılıyordu. Saat 10 civarında çeyrek altının fiyatı 237 TL Cumhuriyet altının fiyatı ise 965 TL den satılıyordu. Altının ons fiyatı ise 1290 dolardan satılırken kapanışta ise 0.35 azalışla 1286.3 dolar seviyesinde seyrini sürdürmektedir.

Peki Bu Düşüş Seyri Devam Eder Mi?

TL nin dolar üzerinde değer kazanmasıyla dolar oldukça düşük seviyelere geriledi ve TL Dolar karşısında tarihi bir kazanım elde ederek rekor kırdı. Bu olumlu havanın biraz daha süreceğini düşünürsek düşüş olasılığı oldukça yüksek görünüyor.

Ancak sınırlarımızda süren savaşın devam etmesi ve hala büyük sıkıntılar olması insanların aklına Türkiye bir kez daha Suriye’ye girebilme ihtimali gelmesi ve bu ihtimalin yapılan siyasi konuşmalarla tescil edilmesi İran ile yapılacak olan ortak Irak PKK operasyonu altındaki olumsuz havayı tersine çevirebilir.

Altın Düşmeye Devam Ediyor
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here