Altın Hesabından Para Nasıl Çekilir?

2142
0
Banka Hesabından Altın Alım Satım İşlemi Nasıl Yapılır?
Banka Hesabından Altın Alım Satım İşlemi Nasıl Yapılır?

Yatırımcıların güvenli araç olarak gördüğü altın her zaman revaçta oldu, olmaya da devam ediyor. Orta ve uzun vadede yatırımcısının yüzünü hep güldüren altın bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Altın hesabınız var fakat para çekimini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizler için konumuzda bu konu üzerine araştırma yaptık.

Banka Hesabından Altın Alım Satım İşlemi Yapmak

Altının saklanması can sıkıcı bir durumken özel kasa kiralamak gibi çözümler ayrı bir masrafa neden oluyor.

Evde altın saklamak sıkıntı yaratırken uzun sürelerle evden ayrılma gibi durumlarda altın sahibi için yeni bir dert ortaya çıkıyor. Çalınma ve kaybolma riskinin yanı sıra altının ihtiyaç durumunda bulunduğu yerden alınması, taşınması, bozdurulması da yine zaman kaybına neden oluyor. Hele ki acil para ihtiyaçlarında bu durum can sıkıcı olabiliyor.

Altın Hesabı Nasıl Açılıyor?

Tüm bu sorunlardan yatırımcıyı kurtaracak formül ise bankaların altın hesapları. Miligram bazında altın alıp satmanıza olanak sağlayan ve hemen hemen tüm bankalarda bulunan altın hesabını açmak da çok kolay. Herhangi bir bankanın herhangi bir şubesine giderek vadesiz altın mevduatı açtırabilirsiniz. Eğer bir bankada hesabınız varsa bu işlemi hesabınızın bulunduğu bankanın internet şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Faydalı Konu: Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Hatta hesabınız olan bankada telefon bankacılığını kullanarak bile altın hesabına sahip olabilirsiniz. Bankada hesap açtırırken alım satım işlemleri arasındaki fark, bankanın komisyon alıp almadığı, alıyorsa komisyon oranları araştırılması tavsiye edilen hususlardır.

Altın Yatırımı
Altın Yatırımı

Alım – Satım İşlemleri Nasıl Oluyor?

Gram bazında altın alış-satış işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz altın hesabınızla istediğiniz zaman alım işlemi yapabilir, altınınızı anında nakde çevirebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde banka şubelerinden ya da bankanın İnternet şubesinden istediğiniz anda altın alabilir ya da satabilirsiniz. İşlem limitlerinin düşük olması en küçük tasarruflarınızı bile değerlendirmenizi sağlar. İşçilik maliyetinin ortadan kalktığı bu yatırım türünde altının ayarının düşük olması gibi riskler de yoktur.

Altından vazgeçemeyen ama taşıdığı risklerden de uzak durmak isteyen yatırımcılar için vadesiz altın hesapları avantajlı bir seçenek olarak görünüyor.

İnternet Üzerinden Altın Alım Satım İşlemi Nasıl Yapılır?

Altın alım satım işlemlerinizi İnternet üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer vadesiz hesabınızda yeterli bakiye varsa ve altın hesabınızda açılmışsa normal havale yapar gibi altın alım satım yapabilirsiniz.

Değerlendirme
Öneri
Önceki İçerikEn Çok Kazandıran Uzun Vadeli Yatırım Araçları
Sonraki İçerikZiraat Bankası Bankkart (Banka Kartı) Şifresi Öğrenme Değiştirme
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.
altin-hesabindan-para-nasil-cekilirSizlerde İnternet Bankacılığı kanalı ile kolayca altın alım işlemlerinizi şubeye gitmeden kolayca yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz