Avantajlı Konut Kredisi Ziraat’te

684
0
Avantajlı Konut Kredisi Ziraat'te

Konut sahibi olmak ve kira ödemekten kurtulmak birçok vatandaşın hayali. Ancak artan enflasyon ve dövizdeki dalgalanmalar bu hayallere ulaşmayı her geçen gün biraz daha zorlaştırıyor. Siz hayallerinize ulaşmayı daha fazla ertelemeyin diye avantajlı konut kredisi Ziraat’te sizleri bekliyor. Oldukça düşük faizle 750 bin TL’ye varan kredinizi üstelik 180 ay vade fırsatı ile çekebilirsiniz. Krediden hem ikinci el hem de sıfır konut alacak olan müşteriler yararlanabilirler. Üstelik kredinizi şimdi çekip taksitlerinizi ödemeye 12 ay sonra başlayabilirsiniz.

Ziraat Avantajlı Konut Kredisi Çekme Şartları

Konut kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin birtakım şartları sağlaması gerekiyor. Konut finansmanı imkanından yararlanmak isteyen kişilerin Konut Sigortası, Eşya Sigortası, KASKO, Klasik Sivil Yangın Sigortası, AZG, DASK ya da BES ürünlerinden en az üçüne sahip olması; ya da kredi başvurusu öncesi en az üçüne yeni başvuru yapmış olması gerekiyor. Ayrıca krediden faydalanmak isteyenlerin Kredili Mevduat Hesabı, İnternet Bankacılığı, Bankkart ve Talimat Ürünü sahibi olması zorunlu.

Söz konusu krediden her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabilecektir. Sıfır veya ikinci el konut fark etmeksizin Ziraat’te avantajlı konut kredisi imkanları aynıdır. Tüm başvuru sahipleri 12 ay ödemesiz kredi avantajından yararlanabilirler. Ankara, İstanbul ve İzmir için çekilebilecek kredi limiti 750 bin TL; diğer şehirler için ise 500 bin TL’dir.

konutkredisi

İkinci el konut ve sıfır konut için faiz oranı değişmektedir. Buna göre; sıfır konut için çekilecek kredilerde % 0,64 faiz uygulanırken; ikinci el konutta % 0,74 faiz uygulanmaktadır. Her iki kredi türünde de kredi vadesi maksimum 180 ay olarak belirlenmiştir. Yıllık maliyet oranı sıfır konut kredisi için % 8,1777 iken ikinci el konut kredisi için % 9,4825’dir.

Ziraat’te Sıfır Konut Kredisi

Ziraat’ten alacağınız sıfır konut kredisi için sunulan kredinin olanakları çok daha fazladır. Kredi vadesi ve çekebileceğiniz maksimum tutar aynı olmasına rağmen daha uygun faiz oranından yararlanabilirsiniz. Ayrıca yıllık maliyet oranı da daha düşüktür. Sıfır konutların maliyeti daha yüksek olduğu için en azından kredinizi daha uygun koşullarda ödeyebilmeniz adına bu şekilde kolaylık sağlanmaktadır.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı ( %) Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı ( %)
500.000 TL 180 0,64 500 TL 4685 TL 8,1777

Ziraat’te İkinci El Konut İçin Kredi

 

İkinci el konutlar sıfır konutlara kıyasla daha uygun fiyatlara satın alınabilir. Bu yüzden ikinci el konut kredisi çekmek isteyenler için daha az kolaylık sağlanmaktadır. 180 aya varan vade fırsatları ile yararlanabileceğiniz kredinizi % 0,74 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Tahsis ücreti her iki kredide de aynıdır. Yıllık maliyet oranı ise bu kredi de biraz daha yüksektir. Yine de Ziraat tarafından piyasadaki en uygun kredilerden birine sahip olabilirsiniz.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı ( %) Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı ( %)
500.000 TL 180 0,74 500 TL 5035 TL 9,4825

Tablolarda verilen örnekler Ankara, İstanbul ve İzmir dışındaki illerde çekilebilecek maksimum kredi miktarı baz alınarak hesaplanmıştır. Bu üç ilden birinde yaşıyorsanız avantajlı konut kredisi Ziraat’te kampanyası ile 750 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca farklı miktarlardaki krediye dair taksit tutarlarını hesaplamak için Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Hesaplama aracında kredi türünü, çekmek istediğiniz miktarını, vade sayısını ve faiz oranını girip HESAPLA butonuna basabilirsiniz.

Ayrıca şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Başvurusu – Tüm Detaylar

Konut Kredi Faiz Oranları Daha Düşer Mi?

Önceki İçerikBiz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerik6 Ay Ödemesiz Tüketici Kredisi Ziraat Bankası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz