Bakiye Transferi Nasıl İşler?

450
0
Bakiye Transferi Nasıl İşler

Bir kredi kartı bakiyesi transferi, borcu bir kredi kartından diğerine taşımayı içerir. Paradan tasarruf etmenize ve borcunuzu daha hızlı ödemenize yardımcı olabilecek bir stratejidir. Ücretler, faiz oranları ve transfer miktarlarındaki kısıtlamalar gibi ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir.

Bakiye transferi, daha yüksek faizli bir kredi kartındaki mevcut borcu daha düşük bir faiz oranına sahip bir kredi kartına taşımanıza izin vererek paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Bir bakiye transferi borcu ortadan kaldırmaz. Bunun yerine bakiyeyi düşük faizli bir kredi kartına taşımak, faizden tasarruf etmenize ve hatta borcunuzu daha çabuk ödemenize yardımcı olabilir. Birden fazla kredi kartı bakiyesini tek bir düşük faizli karta aktarmak da ödemelerinizi kolaylaştırabilir. Ancak, ücretler, faiz oranları ve diğer detaylar değişebilir.

Bakiye Transferi Şartları

Bakiye transferi, borçsuz bir kredi kartı değildir. Bakiye transferleri tipik olarak ücrete tabidir ve muhtemelen ne kadar bakiyeniz olursa olsun faiz ödemek zorunda kalırsınız. Bazı bankalar, bakiye transferlerini teşvik etmek için belirli bir süre boyunca bakiye transferlerinde % 0’lık APR teklifi sunacaklardır.

Bir bakiye transfer ederseniz ve % 0 faizli kampanya süresi sona erdiğinde hala bakiye transfer etmeye devam ediyorsanız, kalan bakiyeye faiz ödemeye başlamanız gerekecektir. Bundan kaçınmak istiyorsanız, faizsiz başlangıç dönemi boyunca kredi kartı bakiyenizi ödemek için iyi bir plan yapmaya çalışın.

Bakiye Havalesi Kartı Başvurusu Kredi Puanını Etkiler Mi?

Bakiye transferi kartı için başvurmak, muhtemelen kredi raporlarınızda sorgulama yapılmasıyla sonuçlanacaktır. Bu, kredi puanlarınızın birkaç puan düşmesine neden olabilir. Ancak, mevcut kredi limitinizi artırabilir ve kredi kullanımınızı düşürebilir, bu da kredi puanlarınızı uzun vadede olumlu yönde etkileyebilir. Bakiye transferinin kredinizi nasıl etkileyebileceği hakkında bankanızdan daha fazla bilgi edinin.

Ne Kadar Bakiye Transfer Edebilirsiniz?

Bir bakiye transferi ve bunun için uygulanan herhangi bir ücret genellikle kredi kartı limitinize göre belirlenir. Ve birçok banka yalnızca bu limitin belirli bir yüzdesine kadar bir bakiye aktarmanıza izin verir.

Tüm Kredi Kartı Borcumu Aktarmak İçin Yeterince Yüksek Bir Kredi Limiti Alamıyorsam Ne Yapmam Gerekir?

Bakiye transferi kredi kartında limit beklediğinizden daha düşük olabilir. Bu durumda, elinizden geldiği kadar fazla bakiyeyi transfer etmeniz önerilmektedir. Ancak yüksek faizli kartınızda kalan borcu nasıl ödeyeceğinizi, aktardığınız bakiyeye ek olarak planlamanız da gerekmektedir.

Yeni kartta düzenli, zamanında ödemeleri yaptıktan sonra, daha yüksek bir limit talep edebilirsiniz. Alternatif olarak, kredi limiti yüksek olan bir kart için onaylanmayacağınızı düşünüyorsanız, kişisel bir kredi almayı düşünebilirsiniz.

Bakiye Transferinin Maliyeti

Muhtemelen tasarruf etmek için bir bakiye transfer etmek istersiniz. Bu durumda daha fazla harcama yapmamalısınız. İşte bakiye transferinde ücret ve faiz tasarrufu için bazı ipuçları:

Bakiye Havale Ücretinden Feragat Eden Bir Kart Seçin

Belli bir zaman diliminde tanıtım kampanyası kapsamında %0 bakiye transfer ücretine sahip bir bakiye transferi kartı almayı düşünün.

Farklı APR’lere dikkat edin

Bakiye transferlerinde% 0 tanıtım faiz oranı sunan kartlara bakmanızda yarar vardır. Tanıtım teklifleri genellikle 12 ila 21 ay arasında değişmektedir. Ancak tanıtım dönemi sona erdikten sonra bakiye transferlerinde farklı bir APR’ye sahip olacağınızı unutmayın. Tanıtım dönemi boyunca ödeme yapmazsanız, bakiyenizi transfer etmedeki tasarrufları engelleyebilir.

Kartınıza başvurmadan ve bakiyenizi transfer etmeden önce kartın şartlarına ve koşullarına bir göz atın, böylece bakiyeniz için geçerli olabilecek farklı APR’lere karşı hazır olursunuz.

Bakiye Havalesi Kartınıza Yeni Ödemelerinizi Alırken Dikkatli Olun

Bir kart, bir bakiye havalesini ödemenize yardımcı olmak için % 0 tanıtım APR’si sunabilir, ancak bu kampanya satın alımlar için geçerli değilse, kart ile yaptığınız alışverişler için farklı bir faiz oranınız olacaktır. Kartla alışveriş yaparak kazanabileceğiniz potansiyel ödülleri, bu alışverişlere ne kadar faiz ödeyeceğinizi hesaplayın.

Zamanında Aylık Ödemeler Yapmak İçin Uyarıları Ayarlama

Kartınız bakiye transferi ve satın alma işlemlerinde 0% APR talep etse bile, en azından zamanında minimum asgari tutarda ödeme yapmalısınız. Bunları hatırlamanıza yardımcı olacak uyarıları ayarlayın. Ancak, faizsiz tanıtım kampanyası süresi bitmeden transfer edilen bakiyenizi ödemek için her ay minimumdan daha fazla ödeme yapmanız gerekebileceğini unutmayın.

Transfer istemek hızlı bir işlem olabilir, ancak bazı durumlarda tamamlanması birkaç hafta sürebilir. Süre, kart veren kişiye göre değişebilir. Bu nedenle, transfer söz konusu hesapta görünene kadar en azından asıl kartınızdaki asgari ödemeleri zamanında yapmaya devam etmek önemlidir.

Bakiye transferi, kredi kartı borcunu konsolide etmek ve daha hızlı ödemek için iyi bir seçenek olabilir. Ancak şartlara çok dikkat edin. APR’ler, ücretler, aktarabileceğiniz miktar ve diğer terimler karttan karta farklılık gösterebilir. Yeni bir kart başvurusunda bulunmadan önce, tüm hüküm ve koşulları kontrol edin. Bakiye transferini sizin için avantajlı kılabilecek bir kart arayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here