Bakiye Transferlerinin Artıları Ve Eksileri

704
0
Bakiye Transferlerinin Artıları Ve Eksileri

Bakiye transferi faizden tasarruf etmenin ve borçtan kurtulmanın harika bir yolu olabilir. Ancak, eğer dikkatli olmazsanız daha fazla borca ​​zemin de hazırlayabilirsiniz.

O kadar kredi kartı borcunuz vardır ki, içinden çıkması neredeyse imkansız bir hal almış olabilir. Kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Yüksek faiz oranları ile bu sorunu çözmek de zordur. Ne yapabilirsiniz? Dikkate alınacak seçeneklerden biri bakiye transferidir.

Bakiye transferi, borcun bir kredi kartından diğer bir kredi kartına, genellikle daha düşük bir faiz oranına sahip bir alternatife aktarılması işlemidir. Bu harika bir seçenek olabilir, ancak potansiyel dezavantajların farkında değilseniz, daha da fazla borçlanabilirsiniz.

Borçlanma stratejinizin bir parçası olarak bir bakiye transferi düşünüyorsanız, artılarını ve eksilerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Bakiye Transferinin Artıları

Ödemelerinizi Birleştirebilir

Birden fazla kredi kartı bakiyesini, bakiye havalesi kartına aktararak birleştirebilirsiniz. Borcunuzu bir kartta birleştirdikten sonra, her ay farklı kartlar için birkaç ödeme yapmak ve farklı vade tarihlerini takip etmek zorunda kalmak yerine, bir vade tarihiyle tek bir ödemeye odaklanabilirsiniz. Bu, ödemelerinizi yönetmeyi kolaylaştırabilir.

Faizden Tasarruf Edebilirsiniz

Bakiye transferi yapmanın en büyük yararı faizden tasarruf etme potansiyelidir. Bazı bakiye transfer kartlarında belirli bir süre için % 0’luk tanıtım APR’si sunulur. Bu şekilde borcunuza yatırdığınız para sadece faizle tüketilmekle kalmaz, bunun yerine ana bakiyeyi ödersiniz.

Borcunuzu Farklı Bir Kredi Kartına Taşıyın

Size, bir kart sahibi olarak fazla kampanya teklif etmeyen, yüksek faiz oranları ve şartlarla uğraşırken mevcut kredi kartlarınızdan ötürü sıkışmış hissedebilirsiniz. Onayını aldığınız karta bağlı olarak borcunuzu daha düşük faizli ve daha uygun koşullara sahip bir kredi kartına taşıyabilirsiniz.

Size ödül kazandırabilecek ve para kazandıran bir bakiye transferi kartı bile bulabilirsiniz. Ancak, yeni kredi kartı borcuna sahip olmadan önce devredilen bakiyenizin ödenmesini beklemek isteyebilirsiniz.

Bakiye Transferinin Eksileri

Bakiye Havale Ücreti Ödemek Zorunda Kalabilirsiniz

En iyi şeyler asla ücretsiz değildir ve buna bakiye transferleri de dahildir. Birçok bakiye havalesi kredi kartından, genellikle en az 5 – 10 lira olmak üzere, transfer ettiğiniz tutarın % 3 -% 5’i oranında bir transfer ücreti alır.

Diyelim ki 5.000 lira aktarıyorsunuz ve % 3 bakiye transfer ücreti var. İşlemi yapmak için 150 liralık bir ücret ödeyeceksiniz. Hala para tasarrufu yaptığınızdan emin olmak için bakiyenizi transfer etmeden önce ek maliyetleri düşünün.

Düşük Faiz Oranı Sonsuza Dek Sürmez

Bakiye transfer kartları, belirli bir süre için % 0 tanıtım APR’si sunabilir. Promosyon süresi, karta bağlı olarak değişebilir, ancak 6 ay ila 24 ay arasında değişen bir kampanya dönemi tanınacaktır. Bu, borcu ödemek için bu kartı kullanıyorsanız, tanıtım süresinin ne zaman biteceğini ve APR’nin bundan sonra ne olacağını bilmek isteyeceksiniz demektir.

Borç Durumunuzu Devam Ettirebilirsiniz

Bakiye transferi yapmak istiyorsanız, borcunuzu ödemeyi ve faizden tasarruf etmeyi umuyorsunuzdur. Ancak, sorunun kökenine inmediyseniz, başka bir kredi kartına sahip olmak kolayca daha fazla borçlanmanıza neden olabilir.

Bir planınız yoksa, yeni kredi kartıyla daha da fazla borç edinebilirsiniz. Daha da kötüsü, promosyon süresi içinde mevcut borcunuzu ödeyemeyebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Kredi Puanına İhtiyacınız Olabilir

Bakiye havalesi kredi kartına normal olarak hak kazanmak için iyi kredi puanlarına ihtiyacınız vardır. Kredi puanlarınız, en iyi faiz oranı için onaylanıp onaylanmadığınızı da belirlemeye yardımcı olacaktır.

Bir bakiye havalesi kredi kartı borçlarınızı ödemek için yararlı bir araç olabilir. Düşük bir faiz oranı için onay alırsanız ve promosyon dönemi içinde borcunuzu öderseniz, faizden tasarruf edersiniz ve borçsuz kalabilirsiniz.

Araştırmanızı, en iyi bakiye havalesi kredi kartlarıyla yapmanız önemlidir. Yeni bir kart başvurusunda bulunmadan önce kredi kartı borcunuzun arkasındaki asıl nedeni ele aldığınızdan emin olmak iyi bir fikirdir. Bakiye transferi kredi kartının finansal durumunuz için iyi bir seçenek olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için bu artıları ve eksileri dikkatlice tartın.

Önceki İçerikBakiye Transferi Nasıl İşler?
Sonraki İçerikKredi Kartlarındaki Ortalama APR Nedir?