Banka Dışında Kredi Veren Yerler

899
0

Banka Dışında Kredi Veren Yerler: Bankalar ile arası iyi olmayan, daha önce banka kullanmamış veya bankadan kredi çekmiş fakat ödemesi gereken aylık tutarı ödeyememiş kişilerin banka kredi sicilleri bozulduğu için bu kişiler bankalar ile çalışmıyor olabilirler. Bankaların uygulamış olduğu kredi notu bankalardan kredi çekmek için en önemli kriterlerin başında geliyor. Doğal olarak banka kredi notu düşük olan kişilerde kendilerine kredi verebilecek finans şirketlerine yönelmek durumunda kalıyor. Bu yazımızda da banka dışında kredi veren finans şirketlerini inceleyip öğreneceğiz. Yazımızı sonuna kadar okursanız bankalar haricinde de kredi veren finans şirketlerini öğrenmiş olacaksınız. Bu şirketlerle de irtibata geçerek verilen krediler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Banka Dışı Kredi Veren Yerler

Yeni gelmiş yasalar ve düzenlenmiş yasalar ile birlikte finansal olarak güçlü ve ekonomik yönden zorlanmayacak seviyede olan şirketler belirli kriterler yerine getirildiği zaman sizlere kendi belirlediği faiz oranları üzerinden artık kredi verebiliyor. Mesela Koç Finans isimli şirket Koç Holding tarafından kurulmuş bir finans şirketidir. Bu şirkete genel olarak bakıldığında sahibi olduğu araç markalarını satın almak istediğimizde alıcı karşısına çıkabiliyor. Koç holding gibi büyük çaplı firmalar denetlemeye tabi tutulduğu için bankalar kadar güvenli olduğunu da belirtmek isterim. Bu ve bunun gibi büyük holding şirketleri bu paraları kredi adı altında müşteriye sunarak kendi bünyelerinden sağlayabiliyorlar.

Müşteri memnuniyetini esas almaları da haliyle bankalar kadar tercih edilmelerine neden olabiliyor. Kısa zamanda işlerin halledilmesi ile birlikte senet karşılığında ve belirledikleri faiz oranlarını müşteriye aktardıktan sonra bankaya bile gitmeden işiniz halledilebiliyor. Fakat ne kadar büyük firmalar olsalar da kesinlikle sorgu ve sual olmadan kredi ödemesi yapılmıyor. Çoğu durumda belge talebinde bulunarak çekilen kredinin ödenebilir ödenemez olduğuna bünyesinde çalışan finans personelleri ile karar veriyorlar.

Başka Hangi Firmalar Senet İle Kredi Veriyor?

Yukarıda belirttiğimiz gibi büyük holding ve kuruluşların yanı sıra bazı küçük işletmelerden de kredi talebinde bulunabilirsiniz. Günümüzden örnek verecek olursak bazı kuyumcu ve galericiler senet karşılığında sizlere kredi verebiliyor. Tabi bu kredi de sizlere belirli bir faiz oranında sunuluyor. Ancak bu durumun güvenilir ve yasal olması hala tartışma aşamasında. Her ne kadar kredi notumuz düşük olsa da öncelikli amacımız yasal ve güvenilir yöntemlere başvurmak olmalıdır. Zaten son zamanlar bankalar da kredi onay eşiklerinde yeni düzenlemelere gittiler. Artık kredi için sicili bozuk kişilerinde düşük miktarda olsa kredi alması mümkün gözüküyor. Gelin şimdi de kredi veren birkaç büyük firmayı inceleyelim.

1-) Orfin Finansman

Bu firma otomobil alanında verdiği krediler ile karşımıza çıkıyor. Günümüzde sıkça kullanılan Renault ve Datca marka otomobillerin alımında %1,39 ile %1,49 arasında değişen faiz oranları ile kredi verebiliyor.

2-) Şeker Mortgage Finans

Ülkemizde 30 yıl vade süresi gibi uzun bir sürede hizmet veren şirket ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok başvuru yaptığı şirket konumunda bulunuyor. Kredi notu düşük ve banka sicili bozuk kişilere de kredi desteği sunmasıyla finans şirketleri arasında en popüler olanı diyebiliriz. Üstelik diğer finans şirketlerine oranla daha düşük bir faiz oranı ile kredi vermesi son zamanlarda binlerce kişinin başvurmasına sebep oldu.

3-)Türkcell Finansman

Şu an Türkiye’nin en büyük operatör firması olan Türkcell’in kurmuş olduğu bir finans şirketidir. Yeni telefon alacak kişiler Türkcell dünyasına katılarak finansman desteği alabiliyorlar. Ayrıca cep telefonu hariç birçok teknolojik üründe de belirlemiş olduğu faiz fiyatından finansal destek sağlayabiliyor.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here