Banka Genel Müdürlük Dilekçe Örneği

689
0

Banka Genel Müdürlük Dilekçe Örneği

Sorunlarını banka şubeleri aracılığı ile çözümleyemeyen banka müşterileri; sorun yaşadıkları konu hakkında, bankaların genel müdürlüklerine dilekçe ile başvurabilir. Dilekçelerin dilekçe genel kurallarına uygun yazılması; dilekçeleri inceleyen personeller tarafından, ilgili birime iletilme konusunda kolaylık sağlayabilir. Banka genel müdürlüğü dilekçe örneği nasıl olmalıdır konusunda bilgi sahibi olmayan müşteriler; dilekçe genel kuralları hakkında bilgi sahibi olarak, kısa süre içerisinde sorunlarını çözümleyebilir.

Banka Dilekçelerinde Başlık

Şubelerin yetkisinde olmayan konular için; bankaların genel müdürlüklerine yazılan dilekçelerde, bankaların adından başka herhangi bir ibareye yer verilmemelidir. İlgili bankanın ismi ve ünvanı büyük harflerle başlar ve sonuna gelen ek kesme işareti ile ayrılır. Daha sonra müşteri; yardım almak istediği konu ya da ürün hakkında, kendi ağzından sorununu dilekçenin içeriğinde dahil eder. Dilekçelerin başlık aşamasından sonra en çok dikkat edilmesi gereken kural; başlıktan sonra dilekçeye konu başlığı eklenmemesidir. Dilekçelerde konu; dilekçenin içeriğinde, düz yazı olarak yer alır ve ayrıca belirtilmez.

Dilekçelere Sorun Hakkında İçerik Ekleme

Başlık işleminden sonra; müşterilerin sorunları, anlaşılır ve sade bir dille anlatmaları gerekir. Bu noktada; müşterinin hangi bankacılık ürünü ya da hizmeti ile ilgili sorun yaşadığını, açık olarak dilekçede belirtmesi gerekir. Hangi şubede ya da hangi ATM’de sorun yaşadığını dilekçeye ekleyen müşteriler; konu ile ilgili detaylı anlatıma (ATM’lerin parasal işlemleri hariç) girmemelidir.

Örnek Dilekçe

Sizlerde dilekçenizi örnek metinden yola çıkarak düzenleyebilirsiniz. Size yardımcı olması açısından dilekçeyi word olarak da ekledim indirebilirsiniz. Banka Dilekçe örneği indir.

Finans724.com Dilekçe Örnekleri                                               …/…/2017

………………………… Bankası Genel Müdürlüğüne;

Bankanızın ………………………. Şubesinden açtırmış olduğum ………………… Nolu hesabımın ve hesabıma tanımlı Bankkart, İnternet Bankacılığı ve KMH hesabımın kapatılmasını istiyorum, gereğinin yapılmasını arz ederim.  Saygılarımla…

TC:
Tel:
Adres:

Ek: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

                                                                                              AD SOYAD:
İmza:

Dilekçelerde İsim Tarih ve Diğer Bilgiler

Konu ile ilgili açıklamalarını bitiren müşteriler; dilekçeyi, mutlaka onaylamalıdır. Bireysel işlemlerde genel evrak bölümü kullanılamayacağı için, müşterilerin açıklama altına (kağıdın sol tarafına) isimlerini yazması ve isimlerinin hemen altını imzalamaları gerekir. Daha sonrasında, isim ve imza bilgilerinin altına sırasıyla; tarih, kimlik numarası ve iletişim bilgilerinin (adres ve telefon numarası) yazılması gerekir.

Banka Genel Müdürlük Dilekçe Örneği
5 (100%) 1 vote
GENEL DEĞERLENDİRME
Banka Genel Müdürlük Dilekçe Örneği
PAYLAŞ
Önceki makaleÖğrencilere Kredi Veren Bankalar
Sonraki makaleMakale Yazarak Para Kazanmak
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here