Banka Kartıyla Taksitli Alışveriş Yapılabilir Mi?

602
0

Günümüzde birçok kişi alışveriş için artık nakit yerine kredi kartı veya banka kartı kullanmaktadır. Bunun en temel sebepleri arasında alınan ürün veya hizmetin taksitli bir şekilde daha kolay ödenebilmesidir. Alacağınız hizmet veya ürün böylece fiyatı yüksek de olsa daha kolay bir şekilde ödenebilmektedir.

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kampanyalarla kredi kartına istenilen taksit miktarına göre her ay ödeme yapılabiliyor. Her ne kadar bazı durumlarda vade farkı olsa da birçok kişi kredi kartı ile taksitli alışveriş yapmayı tercih ediyor. Banka kartıyla da alışveriş yapabilmek ve nakit kullanmadan ürün-hizmet satın alabilmek mümkündür.

Banka Kartıyla Alışveriş Yapılır Mı?

Tıpkı kredi kartı kullanımında olduğu gibi banka kartı ile de aynı şekilde alışveriş yapabilmeniz mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken ödeme işleminizi banka kartınızla yapmaktır. Gelen talep doğrultusun da banka kartıyla taksitli alışveriş yapabilmek artık mümkündür. Bu sistemde ise hesabınızdaki para bloke ediliyor. Hesabınızda 1000 TL var diyelim ve siz 700 liralık bir ürünü 7 taksitle almak istiyorsunuz. Bu durumda hesabınızdan direkt olarak 100 TL çekilecek ve 700 Lira faizli hesapta bekletilecektir. Yani siz artık hesabınızdaki 700 Lirayı çekemeyecek ve kullanamayacaksınız. Her ay hesabınızdan 100 TL taksit ödenecek ve bu şekilde banka hesabınızla taksitli bir şekilde alışveriş yapmış olacaksınız.

Banka Kartıyla Taksitli Alışveriş

Ziraat Bankası, QNB Finansbank ve diğer birçok banka bu özelliği müşterilerine sunmaya başlamıştır. Banka kartı ile taksitli alışveriş yapabilmek için banka ile anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapmanız gereklidir. Bu nedenle banka kartıyla taksitli alışveriş sisteminden her yerde ve her mağazada faydalanmaya bilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankaya üye iş yerlerinde bu hizmetten rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Küçük bir araştırma yaparak banka kartıyla taksitli alışveriş imkânı sunan bankalara ulaşabilirsiniz.

Banka Kartıyla Taksitli Alışveriş Yapılabilir Mi?
Yazıya Puan Ver!

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here