Bankamatik Paramı Vermedi Hesaptan Düştü Ne Yapmalıyım?

2251
0

Bankamatik Paramı Vermedi Hesaptan Düştü Ne Yapmalıyım?

Bankamatikler yani ATM’ler artık banka ile işi olan herkesin en çok kullandığı cihaz olarak biliniyor. Bu cihazlar banka içerisinde sıra bekleyerek yapacağınız işlemleri birkaç dakikada halletmeye yarıyor. Bankamatikler sayesinde insanlar zamanlarından kazanmış oluyorlar. Fakat en nihayetinde bir cihaz olduğu için zaman zaman kart yutma, para sıkışması gibi birçok aksilik meydana gelebiliyor. Bu gibi para vermeme ATM’de para kalması durumunda neler yapmalı hep birlikte göz atalım.

Bankamatik Paramı Yutar mı?

Bankamatiklerin parayı vermemesi aslına bakıldığında çok rastlanan bir durum değildir. Çünkü bankamatikten para çekilemeyeceği zaman ekrana bir uyarı işareti çıkıyor ve para çekmenin mümkün olmadığına dair uyarıyor. Fakat her şeye rağmen bir cihaz olduğu için paranın yutulması ihtimali var.

Çok sık rastlanmasa da bankamatiklerin para çekme işlemi yapan birine parayı vermemesi fakat hesabından bu parayı verilmiş olarak göstermesi mümkün. İnsanların böyle durumda böyle bir durumda telaş yapması son derece normal fakat bankamatiklerin akıllı yapısı ve ne yapılacağı bilinirse telaş da ortadan kalkıyor. Peki, bankamatik para vermediği halde hesaptan düşerse ne yapmak gerek?

Bankamatik Parayı Vermediğinden Yapılması Gerekenler

Bankamatiklerin özelliklerinin başında yapılan tüm işlemleri kaydediyor olması geliyor. Bu işlemleri kaydetme özelliği sayesinde bakıldığında parayı vermediği halde hesap düşmesi son derece düşük bir ihtimal. Fakat böyle bir şey olduğunda panik yapmamak ve müşteri hizmetlerine bağlanarak durumun çözülmesini istemek gerekiyor.

Paranızın verilmemesi ve mağdur olma söz konusu bile olmuyor. Çünkü bankamatiklerin yapılan her işlemi kaydetme özelliği sayesinde müşteri temsilcisi kimliğinizi doğrulayarak hesabınıza parayı ekliyor. Ya da en kısa çözüm için yakın bir şubeye giderek direkt olarak mağduriyet bildirilerek sorun çözülebiliyor.

Şubenize Başvuru Yapın

Bu durumda öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak kayıt oluşturun daha sonra eğer işlem akşam olduysa sabahı bekleyin ve işlemin olduğu şubeye gidin. Gitmediğiniz takdirde işlem yine çözülür fakat süre uzayabilir. O yüzden şubeye gitmenizde fayda var. Şubeye gittiğiniz banka görevlisi tarafından ATM işlemleri kontrol edilecek ve paranız hesabınıza iade edilecektir. Her şey kayıt altında tutulduğu için paranızı kesinlikle hesabınıza geri iade alırsınız.

Faydalı Konu: ATM’ye Param Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Eğer Para çekme işlemi değilde yatırma işlemi yaparken paranız ATM’de sıkıştıysa bu durumda yine aynı yöntemler ile paranızı iade alabilirsiniz. Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz konumuza göz atabilirsiniz.

Bankamatik Paramı Vermedi Hesaptan Düştü Ne Yapmalıyım?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here