Bedelli Askerlik Çıkar Mı?

1594
0

Bedelli Askerlik Çıkar Mı?

Bedelli askerlik bekleyenler için yeni açıklama ve flaş öneri sunuldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin askerlik ihtiyacının arttığı bu dönemde, bedeli askerlik ile ilgili farklı çözümler sunulmaya başlandı. Böylece bedelli askerlik konusunda beklenti içerisinde olanlar için, bir umut niteliğinde açıklama yapılması bekleniyor. Fakat bedelli askerlik konusunda, daha önce açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçen günlerde yapılan açıklama hala gündemini koruyor.

Bedelli Askerlik 2017 Yılında Gelecek Mi?

2017 yılında beklenti içerisinde olan ve bedelli askerliğin tekrar gelmesi için kamuoyuna yoklaması yapan, binlerce kişinin merakla beklediği haberle ilgili bilgi, üst düzeyde bulunan yetkililer tarafından henüz gelmemiştir. Ayrıca Hükümet, bedelli askerlik ile ilgili konuya sıcak bakmadığı ile ilgili bilgiler de; gerek sosyal medyada, gerekse geniş kitlelere ulaşmayı sağlayan Twitter hesaplarında mevcut olmaktadır. Böylece umutla bedelli askerlik ile ilgili konuda, umutla bekleyiş içerisinde olanlar için de, umutların tükenme noktasına gelmesine sebep olmaktadır.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Bedelli Askerlik İle İlgili Yaptığı Açıklamada Nedir?

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 4 Nisan tarihinde yapılan açıklamaya göre, bedelli askerlik ile ilgili gündemimizde bulunan konunun, mecliste çıkma ihtimali yüksek olduğunun söylemesiyle; bedelli askerliğin çıkmasını bekleyenlere, umut verilmişti. Gazetecilerin, bedelli askerlik konusu ile ilgili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a, bedelli “askerlik gündeminizde var mı” diye sorulması üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Başbakan Binali Yıldırım’a sorun” diye söylemesi üzerine, bedelli askerlik konusu sürekli gündem haline gelmiştir.

Bedelli Askerlik İle İlgili Flash Niteliğinde Bir Öneri Sunuldu!

Prof. Dr. Metin Taş gündemi meşgul eden bedelli askerlik ile ilgili konuda belirttiği öneri; “profesyonel ordu ile ilgili çalışmalar yapılması gerekmektedir” diye öneride bulundu. Profesyonel ordu kurulması durumunda, bedelli askerlik çıkması halinde, gelecek maddi gelirin, Profesyonel ordu için kullanılması gerektiğini belirterek, bedel karşılığında, kısa süreli askerlik yapmak için beklenti içerisinde olanlara, umut verici bir öneri niteliğinde olmuştur.

Ayrıca bedelli askerlik yapmak isteyip de ödeme gücünün olmaması nedeniyle yapamayanlar, askerlik görevini yerine getirebilecekleri gibi; bir kamu kurumunda çalışarak ta bedelli askerlik uygulamasında faydalanabilmeli diye flash bir öneri sundu. Daha sonra Prof. Metin Taş, atama bekleyen öğretmenlerin de kendi mesleklerini yaparak, askerlik görevini yerine getirebilmeli diye açıklamada bulundu.

Bedelli Askerlik Çıkar Mı?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here