Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

77
0
E-Devlet Yardım Başvurusu

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve bu kapsamda Cumhurbaşkanımızın 7 maaş bağışta bulunduğu ‘’Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım kampanyası’’ tüm hızı ile devam ediyor. Korona virüsünden etkilenen ve geçim sıkıntısı yaşayan bireyler ile kamuda corona virüsle mücadele adına sağlık hizmetlerinde faydalanılan bağışlar, bu anlamda büyük bağışlara ve gelirler elde edilmesine de sahne oluyor.

Son günlerde, kampanyadan elde edilen gelirin nerede kullanıldığına dair veriler paylaşılmaması, konu hakkında her ne kadar çeşitli spekülasyonlar ortaya atılmasına sebep oluyor. Kampanyadan faydalanan aileler ve bireyler için oldukça büyük işler gerçekleştirilmesi de göz ardı edilemiyor. Ayrıca güncel olarak kampanyaya bağışlar devam ederken, bu anlamda Biz Bize Yeteriz Türkiyem başvuruları da alınmaya devam ediyor. Eğer siz de bu kampanyadan istifade etmek ya da kampanyaya başvuruda bulunmak istiyorsanız, okumaya devam etmeli ve paylaştığımız detaylı bilgilerden yararlanmanız faydanıza olacaktır.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Nedir?

Korona virüs (Covid-19) salgınına karşı, Milli Dayanışma kampanyası olarak başlatılan ve ilk olarak Cumhurbaşkanı tarafından 7 aylık maaş, bakanlar kurulu ve Ak Parti Milletvekilleri tarafından da onlarca maaş bağışta bulunulan Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası, başlatıldığı günden bu yana milyonlarca Türk Lirası değerinde bağış yapılmasına sahne oldu. Kampanyanın ortaya çıkış sürecinde, yalnızca yardıma muhtaç olan bireyler ve aileler ön planda iken, bugün T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı devlet hastaneleri ve hastanelerde salgın nedeni ile zor günler geçiren bireylerin sağlık harcamalarında da kampanyadan elde edilen gelirler kullanılabiliyor.

Biz Bize Yeteriz Minimum 10 TL Bağış

Biz Bize Yeteriz kampanyasında, bir SMS 10 TL değerinde bulunuyor. Kampanyaya bağışta bulunmak isteyen bireyler, dilerse bir adet SMS, dilerse de istediği adette SMS göndererek kampanyaya destekte bulunabiliyor. Ek olarak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına açılan hesaplara, yüklü miktarda yapılacak bağışlar kabul ediliyor. Amaç ise günlük gelir elde eden, yevmiye ile çalışan, salgın nedeni ile işinden olan, işleri duran ya da zor günler geçiren bireyler ve ailelere yardım etmek olarak belirtiliyor. Dar gelirli vatandaşlara destek olarak ortaya çıkan kampanyaya 19 Mayıs 2020 tarihi itibari ile toplamda 2 Milyar TL üzerinde bağış yapılmış bulunuyor.

E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Corona Başvurusu Nasıl Yapılır?

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası, aynı zamanda Biz Bize Yeteriz Türkiyem Corona kampanyası olarak da anılıyor. Toplam bağış adedi an itibari ile 860 Bin adedin üzerinde gerçekleşmiştir. Kampanyadan yararlanarak maddi yardım almak isteyen bireyler, başvurularını e-devlet adresinden gerçekleştirilebiliyor.

Kampanyaya başvuru gerçekleştirmek isteyenler, daha önce PTT’den temin ettikleri E-Devlet şifreleri ile turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetleri altında, gelir testi yaptırmaları yeterli.

Ekstra bir başvuru sürecine gerek olmadığını daha önce bildiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kampanyadan yardım almak için ihtiyaç sahiplerinin, E-Devlet üzerinden yapılan gelir testine göre belirleneceğini açıklamıştı.

Faydalı Konu: E-Devlet Yardım Başvurusu nasıl yapılır?

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Kampanya sayesinde toplanan bağıştan, yevmiye ile geçimlerini sağlayan çalışanlar, belirli bir tutarın altında hane gelirine sahip olanlar faydalanabilecek. Ayrıca Covid-19 sebebi ile işini kaybetmiş olup, herhangi bir geliri bulunmayanlar, SGK üzerinden herhangi bir sigortası bulunmayanlar faydalanabilecek. Bu kampanyadan faydalanmak adına memur olmamak, İŞKUR’dan işsizlik maaşı almamak da diğer kriterler arasında.

Kampanyaya katılım göstererek, bağışta bulunmak isteyenler ise KORONA yazarak 8119’a SMS atabilirsiniz. Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası ve Halkbank için belirlenen IBAN hesaplarına bağışta bulunabiliyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here