Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

1514
0

Borç Transfer Kredisi: Herhangi sebeplerden dolayı ödemesi yapılamayan kredi borçlarının zamanla birikerek avukat ya da idari takip gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen tüketiciler borç transfer kredisi kullanmaktadırlar. Farklı bankalara olan borçların tek bir bankada toplanmasını öngören borç transfer kredisi ile borçların takibinin yapılması da kolaylaşmış olmaktadır.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç transfer kredisi sayesinde kanuni takibe düşme riski de ortadan kalkmış olur. Borç transfer kredisi veren bankalar, bunu ihtiyaç kredisi olarak kullandırırlar ancak sözleşmelerinde kredinin gerçek amacını belirterek, müşterinin borç ödemelerini doğrudan yaparak krediyi kullandırırlar.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Tüketicilerin borç transfer kredisi başvurularını, bankalar ihtiyaç kredisi olarak kullandırırlar. Bu kredinin ihtiyaç kredilerinden pek bir farkı yoktur. Sadece kredi kullanımı sonrası borçlu olan bankalara ödemelerin farklı bir banka yoluyla yapılacağı bildirilmesi gerektiğinden ihtiyaç kredisinden burada ayrılır. Borç transfer kredisi veren bankalar aşağıdadır.

  • Denizbank borç kapatma kredisi (sadece emeklilere vermektedir)
  • Şekerbank borç kapatma kredisi
  • QNB Finansbank borç kapatma kredisi
  • Burgan Bank borç kapatma kredisi
  • Halkbank dost ihtiyaç kredisi

Kredi Kartı Borcu Kapama Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalardan kullanılan kredilerde zora düşüldüğü gibi, kredi kartı ödemelerinde de zorluk yaşanabilir. Bu nedenle, kredi kartı borcu kapatma kredisi veren bankalar da vardır. Aşağıdaki bankaların verdiği krediler sadece kredi kartı borcu transfer kredisidir. Kredi kartı borç transfer kredisi ile doğrudan kredi kartı numarasına ödeme yapıldığından karşı banka ile ilgili herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.

  • Vakıfbank kredi kartı borç transfer kredisi
  • CEPTETEB kredi kartı borç transferi
  • Akbank kredi kartı taksitli borç transferi

Borç Transferi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç transfer kredisi başvurusunda bulunacak olan tüketiciler bankaların internet siteleri ve banka şubelerinden başvurularını yapabileceklerdir. Başvurularını yapan tüketicilerin banka tarafından değerlendirmeleri yapılarak, risk raporu incelenecek ve ödenmesi gereken borç banka tarafından hesaplanacaktır. Hesaplama yapıldıktan sonra, verilecek olan kredinin ödemesini yerine getireceği düşünülen tüketicilere borç transfer kredisi kullandırılır.

Borç transfer kredisi başvurusu olumlu olarak yanıtlanan tüketiciler, detaylı tüm bilgiyi banka şubelerindeki yetkililerden alabilirler. Burada tek bilinmesi gereken konu bu kredinin tüketiciye nakit olarak ödenmeyeceğidir. Borç transfer kredisi olumlu olarak yanıtlanan tüketici borçlu olduğu bankalara ödemenin kredi kullandığı banka tarafından ödeneceğini bildirmesi gerekir. Bu bildirimden sonra, kredi kullanılan banka, tüketicinin borçlu olduğu bankaya ödemeyi tek seferde yapacaktır. Böylelikle tüketicinin borcu sadece tek bir bankaya kalmış olacaktır. Borç transfer kredisi ile diğer bankaya yapılan EFT işlemlerinden ek ücret alınmamaktadır.

Borç Transfer Kredisi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Borç transfer kredisi için bankaya başvuran ve bu başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicinin, risk raporundaki bilgileri teyit etmesi gerekmektedir. Borç transfer kredisi için gerekli evraklar, nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi, gelir belgesi, borcu gösteren belge ve SGK dökümünü gösterir belgelerden oluşur. Kredi kullanımı için bu belgelerle banka şubesine gitmek gerekir.

Borç Transfer Kredisi Şartları Nelerdir?

Tüketicilerin farklı bankalardaki borçlarını tek bir bankada toplayabilmesi için verilen borç transfer kredisinin belirli şartları vardır. Öncelikle tüketicinin idari ve yasal takibe alınmamış olması gerekir. Tüketicinin düzenli bir gelire sahip bir iş yerinde çalışıyor olması gerekir. Aylık gelirinin % 50’sinden fazlasının taksit ödemesi olarak yapılmaması gerekir. İhtiyaç ve taşıt kredisi için ise en fazla 48 ay içinde borç ödemesinin gerçekleşmesi gerekir. Borçtan daha düşük transfer ödemesi yapılamaz. Konut kredisi için borç ödeme kredisi verilmemektedir. Son olarak da borç ödenecek olan kurumların banka olması gerekir.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here