Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

578
0

Denizbank kamu çalışanlarına özel kredi ile maaş müşterilerin avantajlı kredi imkanlarından yararlanmasını sağlamaktadır. Sadece kamu çalışanlarına özgü olan Web Kredi Deniz’de sloganı ile yola çıkan Denizbank birbirinden farklı ihtiyaç kredisi seçeneklerine sahiptir. Bu kredi türünde üst limit elli beş bin olarak belirlenmiştir. Faiz oranı olarak bakıldığında ise Denizbank kamu çalışanlarına özel kredi avantajlı faiz oranlarına sahiptir. Kredi için belirlenebilecek vade yapısı ise en fazla kırk sekiz ay olabilmektedir. Faiz oranı, vade yapısı ve limit sınırının yüksek olmasıyla kamu çalışanlarına özel kredi çalışanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Banka kamuda çalışan herkesin bu krediden yararlanmasına imkan sağlamaktadır.

Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi Başvuru Şartları

Adından da anlaşılacağı üzere Denizbank tarafından sunulan bu krediden yararlanabilmek için öncelikle kamu çalışanı olmak gerekmektedir. Bunun haricinde başvuru için gerekli belgelere bakıldığında maaş bordrosu ve bazı hallerde Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü de istenebilmektedir. Başvuru esnasında istenen temel belge nüfus cüzdanı olarak geçmektedir. Ayrıca ikametgah belgesi ya da su, elektrik ve doğalgaz gibi herhangi bir faturaya da ihtiyaç vardır. Buna ek olarak kamu çalışanı olunduğunu gösteren kamu kimlik kartı da Denizbank Kamu çalışanlarına özel kredi başvurusu esnasında gerekmektedir. Dolayısıyla kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu belgeler ile birlikte başvuruda bulunmaları önerilmektedir.

Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi Faiz Oranları

Denizbank kamu çalışanlarına özel kredi faiz oranları bazı unsurlara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Örneğin 0’dan on bin liraya kadar olan kredi başvurularında ödenecek olan kredi faiz oranı 1,74’tür. Bu faiz oranında ödeme planı içerisinde on iki ay ve yirmi dört ay vade seçenekleri dahil edilebilmektedir. Vade yapısı bundan daha uzun olduğunda bu duruma bağlı olarak faiz oranı da artış göstermekte, geri ödenecek tutar da artmaktadır.

Otuz altı ay ve kırk sekiz ay vadeli kamu çalışanlarına özel kredi için belirlenen faiz oranı 1,84’tür. Vade yapısının uzaması ödeme açısından kolaylık sağlarken kredi çeken kişinin maliyetinin artmasına sebep olmaktadır.

Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi ye Nasıl Başvurulur?

Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi başvurusu için insanlara iki seçenek sunulmaktadır. Bunlar Denizbank şubesine giderek başvuru yapmak ve internet bankacılığından ya da mobil denizden kredi başvurusunda bulunmaktır. Başvuru için hangi yöntemin tercih edileceği kredi talep eden kişinin tercihine bağlı bir durumdur. Bu başvurular ön başvuru niteliği taşımakta olup başvuru sırasında herhangi bir belge talep edilmemektedir.

İnternet üzerinden başvuru yapabilmek için Denizbank müşterisi olmak gerekmektedir. Çünkü sisteme giriş için müşteri bilgileri ile sistemde kayıt oluşturulması gereklidir. Kullanıcı oluşturma işlemi sırasında banka kartı ya da kredi kartı numarası, kartın şifresi ve kartın üzerinde yazılı olan son kullanma tarihine ihtiyaç vardır. Ancak Denizbank kartı olmayan kişiler için de sisteme kayıt imkanı sağlamaktadır. Bunun için TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası ilgili alana girilmelidir.

Şubeden Başvuru Yapmak

Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi için şubeden başvuru yaparken diğer kredi türlerinden çok da farklı bir durum söz konusu değildir. Başvuru sırasında gerekli bilgilendirme banka personeli tarafından yapılmaktadır. Yapılan başvurulara olumlu yanıt alınıp alınmadığı banka çalışanı tarafından kontrol edilmekte ve olumlu olduğu takdirde gerekli işlemler personel yardımıyla tamamlanmaktadır. Şubeden kredi başvurusu genellikle kısa süre içerisinde sona ermektedir. En yakında Denizbank şubesine gidilerek kamu çalışanlarına özel krediden yararlanılabilir.

Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here