Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

2244
0

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

Ülkemizde yıllardan beri kaliteli hizmet sunan Denizbank müşterilerinin ihtiyaçları için çözümler sunmaya devam ediyor. Diğer bankalarda ek hesap, KMH olarak tanımlanan hesaplar Denizbank’ta kurtaran hesap olarak karşımıza çıkıyor.

Denizbank Kurtaran Hesap

Kira, fatura ve diğer ödemeler peş peşe gelince ödemekte sıkışan kullanıcıları kurtaran hesap kurtarmaktadır. Kurtaran hesap nakit sıkıntısı yaşayan kullanıcıların acil nakit ihtiyaçlarını 7/24 her an karşılayan bir kredili mevduat hesabıdır. Kurtaran hesaptan 12 aya kadar varan vadelerle nakit çekilmektedir. Kurtaran hesabı olmayanlar KURTARAN yazıp boşluk bırakıp T.C kimlik numarasını 3280 e göndererek KURTARAN hesap açabilmektedir.

Kurtaran Hesap Özellikleri

Kurtaran Hesap hesabında yeterli bakiye olmayan kullanıcılara Kurtaran Hesap limitleri dahilinde taksitli nakit avans imkanı sağlamaktadır. Kurtaran Hesaptan dileyenler taksitli nakit avans çekerken dileyenler vadesiz olarak nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Kurtaran Hesap vadesiz hesaba bağlı olarak aktifleştirilmektedir. Vadesiz hesaplardan yapılan elektrik, su, telefon gibi otomatik ödeme talimatları vadesiz hesapta yeterli bakiye bulunmaması halinde gecikmeye bırakılmadan Kurtaran Hesaptan yapılmaktadır.

Denizbank banka kartı olan kullanıcılar Electron ve Maestro kartları kabul eden tüm firmaların alışverişlerinde Kurtaran Hesabını kullanma imkanına sahiptir.

Kurtaran hesaba yalnızca kullanılan gün kadar faiz işlemekte olup kullanılmadığı takdirde herhangi bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım Özellikleri

Kurtaran hesapta taksitli nakit avans kullanmak mümkündür. Bu kullanımlar için ayrı bir limit açılmamakta, hali hazırda mevcut olan Kurtaran Hesabınızın limiti kullanıma sunulmaktadır.

Taksitli nakit kullanımlar Denizbank şubelerinden, AçıkDeniz İnternet Bankacılığından, AçıkDeniz Telefon Bankacılığından veya 7/24 her an AçıkDeniz ATM’lerinden yapılabilmektedir.

Kurtaran Hesaptan kullanılabilecek minimum limit 200-TL’dir.

Kurtaran Hesap’tan çekilen nakitler 3,6,9 ya da 12 ay vade seçenekleri ile geri ödenebilmektedir.

Kurtaran Hesap’ta kullanılan nakitlerin ilk taksit tarihi kullanım ayından sonraki ayın son iş günüdür.

Kurtaran Hesabın bağlı bulunduğu Vadesiz Hesap’ta yeterli limit olsa dahi Kurtaran Limitten taksitli nakit kullanımı yapılabilmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir

Kurtaran Hesaptan kullanılan taksitli nakit çekim sonucunda taksit tutarı ödenmediği takdirde taksit tutarı içerisindeki anaparaya Kurtaran hesap faizi yürütülmektedir.

Kurtaran Hesaptan yapılan aylık harcamalar ve asgari ödeme tutarının belirtildiği ekstreniz bir sonraki ayın ilk haftasında mailinize veya adresinize gönderilmektedir. Ekstrede gösterilen asgari ödeme tutarı son ödeme gününe kadar ödenmelidir. Kullanıcıların Denizbank’ta e-mail adresinin tanımlı olması durumunda Kurtaran Hesap ekstreleri mail adreslerine gönderilmektedir.

Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Kurtaran Hesap başvuruları çeşitli yollarla yapılabilmektedir. Öncelikle Kurtaran hesap başvurularını DenizBank şubelerinden yapabilrsiniz.
  • Kurtaran Hesaba SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzdan 3280’e KURTARAN yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazıp göndermeniz gereklidir. Cep telefonu yoluyla yapılan başvurulara 5 dakika içerisinde sonuç gönderilmektedir.
  • Başvurunun olumlu olması halinde kullanıcıya özel tanımlanan kurtaran hesap limiti de sms mesajıyla bildirilmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra tek yapmanız gereken herhangi bir DenizBank Şubesine nüfus cüzdanınız ve yerleşim belgeniz veya resmi bir faturanız ile başvuru yapmaktır.

Kurtaran Hesap Ekstre (Hesap Özeti) Bilgileri

Kurtaran Hesap (KMH-Kredili Mevduat Hesabı): Kullanıcıların acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için Mevduat Hesabında var olan tutardan daha fazla nakit kullanılmasına imkan sağlayan bir Kredili Mevduat Hesabıdır.

Hesap Adı: Kullanıcıların kredili mevduat hesabının türünü göstermektedir.

Müşteri Numarası: Kullanıcıya özel verilen ve kullanıcının tanınmasını sağlayan numaradır.

Şube: Kullanıcının hesabının bulunduğu şubenin kod numarasını ve adını göstermektedir.

Vergi Numarası: Kullanıcının DenizBank sistemlerinde kaydedilen vergi kimlik numarasıdır.

İşlem Tarihi: Kurtaran hesaptan yapılan şleminin yapıldığı tarihi göstermektedir.

Valör: Kurtaran hesaptan yapılan işlemin geçerli olduğu tarihi göstermektedir.

Açıklama: Kurtaran Hesaptan gerçekleştirilen işlemin türünü ve ilgili açıklamayı göstermektedir.

İşlem Tutarı: Yapılan işlemlerde kullanılan tutarı göstermektedir.

B/A: B harfi borç kayıtlarını göstermekte olup Kurtaran Hesaptan yapılan kullanımların eksi (-) bakiye olarak yansıtmaktadır. A harfi ise alacak kayıtlarını göstermekte olup yaptığınız ödemeler dahilinde (+) bakiye olarak yansımaktadır.

Risk Bakiyesi: Hesap özetinin düzenleme tarihi itibariyle kullanıcının Kurtaran Hesabında bulunan bakiyesini göstermektedir.

Limit: Her bir kullanıcıya tahsis edilmiş olan limit tutarıdır.

Kullanılabilir Limit: Hesap özetinin düzenleme tarihi itibarıyla toplam limitten kullanılabilecek tutarı göstermektedir.

Akdi Faiz Oranı (Aylık): Hesaba ödeme yapılmayarak eksi bakiyeye geçilmesi durumunda uygulanan aylık kredi faiz oranını göstermektedir. Bu oran üzerinden hesaplanan faizlere ekstra olarak vergi de eklenmektedir.

Hesap Kesim Tarihi: Her ayın son iş gününde hesap kesimi yapılmaktadır.

Asgari Ödeme Tutarı: Banka tarafından belirlenen yüzde oranına tekabül eden ve asgari ödenmesi gereken tutarı göstermektedir.

Son Ödeme Tarihi: Asgari ödeme oranın son ödeme gününü göstermektedir.

Gecikme Faiz Oranı: Son ödeme gününde asgari ödeme tutarının ödenmemesi durumunda sadece kullanılmış olan anaparaya gecikme faizi işletilmektedir.

Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF): Aylık işleyen faiz tutarına yansıtılmaktadır.

Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV): Aylık işleyen faiz tutarına yansıtılmaktadır.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here