Destekleme Kredisi Nasıl Alınır?

935
0

Destekleme Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet işsizliği önlemek ve gençleri iş kurmaya kurmak teşvik etmek için bir çok alanda destek kredileri vermeye devam ediyor. Bu kredi türlerinden bir tanesi olan destekleme kredileri de özellikle tarım bölgesi olan şehirlerimizde çiftçilerimize rahat bir nefes aldırıyor. Çiftçilerin ve tarımla uğraşan kişilerin özellikle ekim zamanlarında yaşadıkları nakit sıkıntısını kredi ya da desteklemeler ile geçirerek hasat zamanlarında rahat etmemelerini ve ürünlerini satarak borçlanmalarını ödedikleri görülmektedir. Birçok kişi bu döngü ile her yıl ürün ekmektedir.

Esnaf Destek Kredileri

Devlet iş kurmayı amaçlayan girişimcileri, yatırım yapanları destekleyerek ekonomiyi canlandırmak adına birçok bankayla anlaşarak iş kurmak isteyen ve halen çalışmakta olan küçük ve orta büyüklükteki tüm işletmelere destek kredisi vermektedir. Devlet ile anlaşmalı olan birçok banka iş verenlere 0 faizli krediler veriyor. Devlet desteğinden yararlanmak isteyen girişimciler yapmak istedikleri işi önceden planlayarak devlet kurumlarına başvurmaları yeterlidir. Kooperatif ve Halkbank 30 bin TL 0 faizli kredi imkanı sağlıyor.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi

Devlet çiftçiliği desteklemek ve çiftçi girişimin arttırmak için büyükbaş, küçükbaş, arıcılık, balıkçılık, barınak gibi iş kurmak isteyen birçok kişiye devlet destekli tarım kredisi veriyor. Bu kredilerin bir miktarı tarım kooperatifleri tarafından verilirken bir miktarı KOSGEB bir miktarı ise Ziraat Bankası gibi devlete ait olan bankalar tarafından veriliyor. Tarım aletleri alımı, hayvan barınağı yapımı için kullanılacak olan masraflar için kullanılacak krediler KOSGEB tarafından hibe ediliyor. Kredi kullanmak isteyenlerin yapması gereken yapmak istedikleri işin projesini hazırlayarak ve başvuru şartlarını öğrenerek Devlet destekli kredilere başvurmaları gerekiyor.

Devlet Destekli Krediler Nasıl Alınır?

Kredi kullanmak isteyenler girişimcilik danışmanlık şirketlerinden yardım alabilirler. Çünkü hibe kredisine başvuru esnasında bir sürü detay ve prosedür ile karşılaşılır. Danışmanlık şirketleri projenin hazırlanma sürecinden başvuru sürecine kadar tüm süreçlerde yardım sağlar. Danışmanlık ücreti alınacak olan kredi ya da hibe miktarına göre değişiklik gösterir. Kredi onaylanmazsa dahi danışmanlık şirketine ödeme yapılması gerekir.

İzlenecek bir diğer yöntem ise Hibe krediler kitabı alarak oradaki proje hazırlama ve başvuru aşamalarını izleyerek kendinize danışmanlık yapmak. Projenizi ne kadar iyi hazırlarsanız kredinizin onaylanma şansı bir o kadar artar.

Destekleme Kredisi Nasıl Alınır?
5 (100%) 2 votes

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here