Emekli Maaşı Promosyon Şartları Değişti

1823
0

Emekli Maaşı Promosyon Şartları Değişti

Yeni düzenleme ile bankalar ile SGK arasında ki imzalanan anlaşmaya göre bankalar müşterilerine emekli maaşlarını 3 yıl boyunca kendilerinden alan müşterilerine 300 TL ile 450 TL arasında promosyon ödeyecek. Belirlenen şartları sağlayan müşterilerin sadece yararlanacağı promosyon ödemesi gelen tepkiler üzerine tekrar düzenlendi ve artık herkesin faydalanması sağlandı.

Promosyon ödemesi alabilmek için banka şartları;

  • Emekli maaş ödemelerinizin 3 yıl boyunca Promosyon aldığınız bankadan almanız.
  • En az 2 adet otomatik ödeme talimatı bulunması
  • Kredili Mevduat Hesabı veya Kredi Kartı ürünlerinden en az bir tanesine sahip olmanız.

Gelen tepkiler ile birlikte bu şartlar ürün bazında kalktı sadece promosyon aldığınız bankadan 3 yıl boyunca maaşınızı taşımayacaksınız.

Hangi Bankalar Promosyon Ödemesi Yapıyor?

Promosyon ödemeleri şuan aktif olarak Halk Bankası, Ziraat Bankası tarafından ödenmekte ve İş Bankası’da müşteri dilekçelerini alıp en kısa sürede ödeme yapacaktır.

Promosyon Ödeme Tarihleri

Promosyon başvurusu için bankalara başvuran kişiler ödemelerini başvurularından itibaren TCKN son hanesine göre almaya başlayacaklar. Buna Göre Ziraat Bankasında;

  • TCKN Son Hanesi  0-2 Olanlar Mart 2017
  • TCKN Son Hanesi  4-6 Olanlar Nisan 2017
  • TCKN Son Hanesi  8 Olanlar  Mayıs 2017

Tarihinde ödemelerini alacaklardır. Tabi bu banka yoğunluk durumuna göre daha erkende yatabilir.

Promosyon Ödemesi Başvuru Yolları

Promosyon ödemesi alabilmek için 3 başvuru yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edilen yöntem olan şubelerde bireysel başvuru yapmaktır. Şubeye gittiğinizde yoğunluk olabilir ve bir kaç saat bekleyebilirsiniz ama en güvenli olan başvuru yöntemlerinden bir tanesidir. Söz konusu zaten emekli olunca pekte acelesi olmayan kişilerin olması bu yöntemi kullanan kişilerin çok olmasına neden oluyor diyebiliriz.

Bir diğer yöntemde SMS yöntemidir. Bu yöntem ile de kolayca başvuru yapabilirsiniz. Yine ATM Ve İnternet Bankacılığı kanalı ile de kolayca promosyon başvurunuzu yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı Promosyon Şartları Değişti
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here