Emekli Maaşı Promosyon Uygulaması

1098
0

Emekli maaşlarına Promosyon uygulaması Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan antlaşmalar ile yürürlüğe girmeye başladı. Yapılan bu anlaşma ile bankalardan maaşlarını alan müşteriler artık maaşlarını o bankalardan almaya devam etmesi koşulu ile promosyon almaya hak kazanacak.

Emekli Maaşı Promosyon Uygulaması

Son olarak 01.02.2017 tarihinde Ziraat Bankası Ve SGK arasında imzalanan protokol kapsamında Ziraat Bankası müşterileri promosyon alabilmek için Ziraat Bankası’na başvuru yapmaya başladı. Yapılan bu anlaşma ile maaşlarını Ziraat Bankasından alan müşterilerin yanı sıra yeni maaş alacak müşterilerde promosyon almaya hak kazanabilecek.

NE KADAR PROMOSYON ÖDENECEK?

Maaşlarını bankalardan alan müşteriler maaş tutarlarına göre promosyon verilecek. Bu kapsamda;

  • 1.000 TL’ ye kadar olanlara 300.00 TL
  • 1.000 TL – 2.000 TL arasında maaş alanlara 375.00 TL
  • 2.000 TL ve daha fazla maaş alanlara 450.00 TL promosyon ödemesi yapılacak.

MAAŞ HESAPLAMASI NASIL YAPILACAK?

Maaş tutarları hesaplanırken bankadan net aldığınız tutar değil maaş aldığınız banka hesabınıza aktarılan maaş tutarınız dan nafaka ve varsa icra kesintileri düşülerek kalan tutar üzerinden hesaplama yapılacaktır.

PROMOSYON ŞARTLARI NELER?

Emekli maaş promosyonu alabilmek için bankaların sizlerden istediği şartların başında aşağıda yer alan 3 şart bulunmaktadır.

  • 2 adet otomatik ödeme talimatı bulunması
  • Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Veya Kredi Kartı ürünlerinden en az bir tanesine sahip olmak
  • Maaşınızı 3 yıl süreyle promosyon alacağınız bankadan alacak olmanız

Promosyon almak için bu şartları sağlamanız ve aktif olarak kullanmanız gerekmektedir. 6 ay içerisinde otomatik ödeme talimatınız en az 1 kez maaş hesabınızdan tahsil edilmiş olmalı ve KMH ve Kredi kartınızdan en az bir tanesini de kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu durum hali hazırda bu ürünleri olan kişiler için oldukça kolay olacak fakat elden fatura ödeyenler için başlarda biraz sıkıntılı olsa da ödemelerin bankalar aracılığı ile daha kolay ve güvenli bir şekilde ödenmesinden dolayı ilerleyen aylarda daha çok benimsenmeye başlayacaktır.

18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER İÇİN PROMOSYON

18 Yaş altı emekli maaşı alan kişiler için maaş alan velisi ile birlikte maaş tutarları birleştirilerek ona göre işlem yapılarak maaşları veliye ödenecektir. Bu durumdan dolayı 18 yaş maaş alanlar için herhangi bir şart aranmaksızın annesinin şartları sağlaması yeterli olacaktır.

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Emekli maaşlarına verilecek olan promosyon ödemeleri Şubat ayından başlamak üzere T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre yatmaya başlayacak. 0 ve 2 olanların Mart ayına kadar 4 ve 6 Nisan 8 ise Mayıs ayında Promosyon ödemesini alabilecek tabi bankaların durumuna göre daha erken almaları da söz konusu olabilir.

BAŞVURU YOLLARI

Emekli maaşı promosyon ödemesi alabilmek için şubelerden yada diğer iletişim kanalları olan SMS ve ATM’lerden de başvuru yapabileceksiniz. Sözleşme imzalamak ve başvuru şartlarını yerine getirmiş olmanız promosyon ödemesini en kısa sürede almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden sizlerden istenilen bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde yapmalı ve uygulamalısınız. Yapılan ödemeler sonrasında eğer banka müşterileri gerekli şartları yerine getirmediği anlaşılırsa promosyon ödemesini kısmi de olsa geri alabilir. O yüzden şartları iyi bir şekilde okuyup kavramadan başvuru yapmamanızda fayda var. Banka ile aktif çalışan kişiler için süreç zaten sorunsuz bir şekilde işleyecektir.

Emekli Maaşı Promosyon Uygulaması
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here