Emeklilere Kredi Veren Bankalar

1869
0
Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Emeklilik primini doldurarak emekliye ayrılan bazı kişiler çeşitli nedenlerden dolayı finansal kaynağa ihtiyaç duyarlar. Bazı bankalar ise emeklilerin gelirinin düzgün ve düzenli olması nedeniyle rahatlıkla emekliler için kredi verebilmekte. Bu yüzden bankalar emekliye kredi verirken kefil, ipotek gibi şartlar aramaz. Emekli kişinin alacağı kredi emekli maaşı ile doğru orantılı olur. Bazı istisna durumları da vardır. Örneğin bankaların aralıklarla düzenlediği kampanyalar gibi.

Emekliler Nasıl Kredi Çeker?

Hemen hemen her banka emeklilere özel kampanyalar sunmakta. Ancak bunun için bazı koşullar var:

Bazı banklarda yaş aralığı olarak 70-80 yaş arası kişiler kredi alabilmekte ancak bazı bankalarda ise bunun aksine 85 yaşa kadar bu kişileri kredi verebilmektedir.

Emekliye kredi verilirken bakılan bir diğer özellik ise kredi notu ve sicilidir. Burada bakılan kredi alacak emeklinin geçmişte banka ile olan ilişkisi, daha önce kullanılan kredi veya kredi kartı borçlarının zamanında yatırılıp yatırılmaması gibi durumlardır.

İcralık, avukatlık ve kara listede olan kişilere de banka tarafında kredi verilmemekte.

Emekli Kredisi Alırken Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı ya da T.C numarasının yazılı olduğu herhangi bir belge
  • Emekli Belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı
  • Emekli tanıtım kartı, emekli aylığı tahsis belgesi

Garanti Bankası Emekli Kredisi

Garanti Bankası, emekliler maaşını 3 ayda bir aldığı için kredi taksitlerini 3 ayda bir olarak alır. Kredi başvurusu yaparken sadece nüfus cüzdanının yanınızda olması yeterlidir. Garanti Bankası 36 ay vade 5.000 TL krediyi %1,20 faiz ile vermekte.

İş Bankası Emekli Kredisi

SSK’dan emekli olan kişilerin maaşlarını bu bankaya geçirmesi halinde yine kredi taksitini 3 ayda bir ödemiş olursunuz. İş Bankası 24 ay vade 10.000 TL krediyi %1,12 faiz oranıyla vermekte.

Vakıfbank Emekli Kredisi

Eğer emekli maaşınızı bu bankadan alırsanız ayrıyeten emekli ikramiyesini de almış olursunuz. Vakıfbank 36 ay vade, aylık %1,29 faiz uygulamakta.

Şekerbank Emekli Kredisi

SSK’dan emekli olmuş kişiler eğer maaşlarını bu bankaya taşırsa banka tarafında 2 adet çeyrek altın hediye edilmekte. Şekerbank 24 ay vade 2.400 TL krediyi faizsiz olarak emeklilere vermekte.

Değerlendirme
Emeklilere Kredi Veren Bankalar
Önceki İçerikPTT Çocuk Parası Ne Kadar Veriyor?
Sonraki İçerikEvde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller Mayıs 2017
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.
emeklilere-kredi-veren-bankalarEmeklilere Kredi Veren Bankalar: Emeklilere bütün bankalar kredi vermektedir. Özellikle emekli maaşınızı aldığınız banka size hiçbir evrak talep etmeden kredi vermektedir.