Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

1316
0

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek? Kredi; bankaların ve ya bazı kurum ve kuruluşların vatandaşlara belli bir faiz oranı karşılığında verdiği borç para olarak tanımlanıyor. Krediler zamanla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaştı ve neredeyse herkes tarafından kullanılır hale geldi. Bu nedenle bankalar ve kredi veren kurumlar çok çeşitli türde krediyi hizmete sunmaya başladılar. Konut kredisi, araba kredisi, tarım kredisi, ihtiyaç kredisi, bayram kredisi en bilindik kredilerin başında geliyor. Hatta bazı bankalar İnternet bankacılığı ile müşterilerine kefilsiz ve teminatsız kredi imkanı sunmaktadır.

Yüksek Faiz Oranları Kredi Kullanan Kişileri Zorluyor

Kredi kullanımının yaygınlaşması ile bankalar ve kredi veren kurumlar arasında faiz farkları oluşmaya başladı. Ayrıca kredi veren banka ve kurumlar arasında ödeme kolaylığı açısından da çeşitli farklar oluştu.

Kredi almak isteyen kişiler alacakları kurum ve ya bankanın sunduğu ödeme kolaylığı ve faiz oranına göre bütçesine en uygun banka ve ya kurumu seçse de artan faiz oranları kredi kullananları zorlamaya devam ediyor. Faiz oranları dönem dönem düşürülse de tüketici faiz düşürümü ve faizsiz kredi konusunda taleplerini iletmeye devam ediyor.

Faizsiz Kredi Beklentisi ve Uygulanması

Toplumun her kesiminde dönem dönem faizsiz kredi talebi dillendiriliyor. Faizsiz krediye yönelik çeşitli çalışmalar banka ve kurumlar tarafından yapılsa da henüz uygulanmaya geçilmedi. Uygulamaya geçilmesi durumunda faizsiz krediden kimlerin yararlanabileceği merak ediliyor.

Faizsiz Kredi İmkanından Yararlanamayacak Olanlar

Emekliler faizsiz kredi talebinde bulunan grupların başında geliyor. Bazı bankalar emeklilere özel, daha düşük faizlerle kredi vermeye devam ediyor. Bunun yanı sıra emekliler; bankacılık işlemlerinde avantajlı fırsatlardan da yararlanabiliyorlar. Faizsiz kredi verilmesi durumunda ise emekli olsalar dahi; daha önceden icralık olanlar ve ya kara listede bulunanlar, her hangi bir bankaya borcu olanlar, gecikmiş borcu bulunanlar, kredi kartı borcu bulunanlar, kredi puanı düşük olanlar bu imkandan yararlanamayacak gibi görünüyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here