Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası

1425
0

Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası: Türkiye’nin en önde gelen devlet bankası olan Ziraat Bankası, emeklilere en fazla ayrıcalıkları sunan bankaların da başında geliyor. Devlet teşvikli olarak çıkarılan kredi imkanları çerçevesinde emekli olan kişilere faizsiz olarak kredi verilebiliyor. Bu imkanlarda faydalanmak için doğrudan şubelere giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu kampanyalar çerçevesinde emeklilere 10 maaşa kadar kredi verilebiliyor. Bu kredilerdeki vade seçenekleri de 12 ay ile 48 arasında değişir.

Faiz, dosya masrafı ve diğer ek ücretlerin hiçbir şekilde uygulanmadığı faizsiz krediler, emeklilerin nakit ihtiyaçları açısından son derece önemli oluyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Faizsiz kredi alabilmek için emekli maaşının öncelikli olarak Ziraat Bankası üzerinden alınıyor olması gerek. Emekli maaşınız başka bir bankadaysa, Ziraat şubelerine giderek maaşınızı taşıyabilirsiniz. Faizsiz kredi başvurularının internet ya da cep şubelerinde yapılmadığını da belirtmek gerekir.

Emekli maaşını alan kişinin direkt olarak şubeye gitmesi ve başvuruyu bizzat yapması gerekiyor. Başvuruya giderken bazı belgeleri yanınızda götürmeniz, başvuru süresini kısaltır. Zira görüşmek için şubeye gittiğiniz zaman sizlerden bazı belgeleri temin etmenizi isterler. Bu belgeleri önceden toparlamanız, şubeden direkt başvuru yapmanızı sağlar.

Emekliye Faizsiz Kredilerde İstenen Belgeler

Kredinin başvurusunda öncelikle emekli olan kişinin nüfus cüzdanı istenir. Daha sonradan kişilerin emekli olduklarını gösteren belgeyi alması gerekir. Bu belgelerin yanına ikametgâh belgesi ve 6 adet vesikalık fotoğrafı da ekleyerek şubeye gidebilirsiniz. Gerekli belgeleri inceleyen banka, en kısa sürede sizlere sonucu bildirecektir. Burada almak istediğiniz kredinin miktarını, emekli maaşınızın tutarı belirler. Şayet yüksek dereceden emekli olup da 3 bin TL civarında emekli maaşı olanlar, daha yüksek tutarda kredi çekebilir. 1000-1500 TL arasında bir emekli maaşı olan kişiler de 10 bin TL’ye kadar kredi kullanabiliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here