Emekliyim Kredi Alabilir miyim?

223
0
Emekliyim Kredi Alabilir miyim

Emekliyim Kredi Alabilir miyim? Günümüzde birçok insan ihtiyaçlarından dolayı krediye başvurmaktadırlar. Kred ile birlikte insanlar sorunlarına geçicide olsa bir çözüm bulmaktadırlar. Başvuran insanlar gerekli koşulları sağladıkları durumda kolaylıkla kredilerden yararlanabilmektedirler. Emekli insanların maaşı krediyi geri ödeme bakımından bir avantaj durumunda. Kredi çekmek insanların en büyük sorunların bir tanesi gelir belgesinin olup olmaması. Bu da kredi alabilir miyim? sorusunu aklıllara getiriyor.

Kredi alabilme Şansım Nedir?

Gelir belgesi olmayan insanlar krediyi geri ödeme anlamında teminat göstemedikleri zaman krediyi alma konusunda ihtimallerini sıfıra indirebiliyorlar. Emeklilerin maaş gibi sürekli gelen bir gelirleri olduğu için kredi çekme şansları yüksek olmaktadır. Kredi çeken birçok emekli bu durumdan memnun olduğunu dile getirerek ödeme aşamasında hiçbir sıkıntı yaşamadığını ve kredi ile birlikte dilediği birçok şey gerçekleştirdiğini söylemektedir.

Emekliyim Nasıl Kredi Alabilirim?

Öncelikli olarak bütün bankalarda bulunan en klasik seçenek evraklar hazırlanarak hangi bankadan kredi alınacaksa onun en yakın şubesinden işlem yaptırmaktır. Bu kredi başvurusunda önemli olan noktalardan birisi müşterinin istediği kredi miktarının maaşının u’ini geçmemesi gerekir. Bankaya götürdüğünüz başvuru belgeleri içerisinde ikametgah, emekli maaş belgesi, Nüfus cüzdanı ve elektrik suya ait  fatura belgeleri ile başvuru yapılabilir. Başvuru sonucunda kredinin çıkması için kredi notunun problem çıkartmaması lazımdır. Kredi notunuzun yüksek olması durumunda size bu kredi rahatlıkla verilebilmektedir. Kredinin çıkması sonucunda kişiler istediklerini kolaylıkla yapabilir ve hayallerine daha çabuk varırlar.

En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bu yazımızda en uygun ihtiyaç kredi veren bankalardan bahsedeceğiz. Burada yer alan bilgilerden yararlanarak faiz oranları ve avantajları inceleyebilir ve en uygun banka seçimini yapabilirsiniz.

2019 yılında faiz oranları 1.69 -2.09 arasında değişim gösteriyor. Verilen faiz oranları vadeye, çekilen tutara göre değişim gösterebiliyor.

Bu sene en düşük faizli krediyi ING Bank sunuyor. Banka kredi faiz oranını %1.69 olarak açıkladı. Bu yıl en yüksek faizli krediyi ise Fibabanka sunuyor. Bankanın istediği faiz oranı ise %2.09 olarak açıklandı.

İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

Benzerlik gösterse de her banka kredi için farklı şartlar talep edebilir. Bununla beraber bankalar kredi verirken aradıkları temel şart kredi sicil notunun düşük olmamasıdır. Kredi notunuz düşük olması durumunda bazı bankalar kefil ya da ipotek talep edebilir. Bununla beraber kara listeye giren ve hakkında yasal takip bulunan kişiler 5 yıl geçmeden kredi başvurusu yapamamaktadır.

Bankaların ihtiyaç kredilerinde aradıkları şartlar;

  • 18 yaşını doldurmak,
  • Gelir belgesi,
  • İkametgâh belgesi,
  • Son 3 aya ait fatura,
  • İpotek yaptırılmak isteniyorsa gayrimenkul tapusu,
  • İşletme için vergi levhası ve gelir tablosu gibi belgeler talep edilir.

Hangi Bankalar Ne Kadar Faiz Veriyor?

Bankaların ihtiyaç kredilerine en fazla 36 ay vade veriyor. Bununla beraber bazı bankalar 48 aya kadar da vadeyi arttırabiliyor. Kredi limitinin azami oranları bankalara göre değişmesi ile beraber şu an en yüksek 100. 000 TL’ye kadar kredi veriliyor.

Hangi Bankadan İhtiyaç Kredisi Almalıyım?

Kredi konusunda en çok tercih edilen üç banka;

  • ING Bank,
  • Türkiye İş Bankası,
  • CEPTETEB bankasıdır. Güncel faiz oranları ve vade seçenekleri ile bu bankalardan ihtiyaç kredilerinizi kolayca alabilirsiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here