En Kolay Kredi Hangi Bankada Çıkar?

1286
0

Kolay Kredi Veren Bankalar: İnternet ve sanal ortamın yaşantımızda büyük yer kaplamasının yanı sıra gelişen internet teknolojisi ile de birçok banka çevrimiçi işlemler bölümünü geliştirmiştir. Online işlemler kısmının gelişmesi ile birlikte bankaların kredi verme süreçlerinde de değişikler olmuştur. Bu değişiklikler çok büyük değişiklikler olmasa da belli başlı prosedürlere uyarak müşteriler için bu yenilik adımları atılmıştır. Ayrıca bu rekabetin artması ile birlikte de bankalar kredi kullanımını daha da kolaylaştırmıştır. Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda tüm bankaların kredi verme sürecindeki evreleri araştırdık. Araştırma sonuçlarımızı da inceleyelim.

  1. CepteTEB: Evrak talep etmiyor ve kefil istemiyor. 12 ve 24 ay için yüzde 1,84 faiz oranı varken 36 ve 48 ay için yüzde 1,90 faiz oranı uyguluyor.
  2. Enpara.com: Evrak talebinde bulunmuyor ve kefil istemiyor. 12 ve 24 ay için yüzde 1,94 faiz oranı uygularken 36 ve 48 ay içinde faiz oranlarında bir değişiklik olmuyor. Ayrıca masraf 0TL olarak belirlenmiş durumda
  3. İNG BANK E-Kredi: Değerlendirme sonucu bazı durumlarda istenebiliyor. 12, 24, 36, 48 ay için yüzde 1,94 sabit faiz oranı uyguluyor. Kefil istenmiyor.
  4. N Kolay (Aktif BANK): evrak talebinde bulunmuyor ve kefil istemiyor.12 ve 24 ay için yüzde 2,89 faiz uygularken 36 ve 48 ay için de 2,90 faiz oranı uyguluyor.

Bazı istisna durumlar olursa gelir tespiti yapılamayıp krediye başvuran kişilerde gelir belgesi talep edilebiliyor. Yukarıda ki bu bankalar haricinde ki birçok bankada kredi veriyor fakat bu bilgileri açıklamak yerine bilgileri özel olarak müşterilerine iletiyor. Güncel konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerini bu bankaların internet sitesinden bakarak ve diğer bankaların faiz oranları ile kıyaslayarak bakabilirsiniz.

Kefil Veya İpotek Göstermek Kredi Çekimini Kolaylaştırır Mı?

Bu gibi durumlar ek teminat göstermeye girdiği için kredinin onaylanma ihtimali artar. Fakat son bir yıl içinde yasal/idari takip yaşadıysanız ya da Sosyal Güvenlik Kurulu kaydınız yoksa kefil veya ipotek gösterme durumu olsa bile kredi kullanma ihtimaliniz çok düşük bir yüzdeye iner yani yok denecek kadar azalır. Eğer öyle bir durum ile karşı karşıya kalmışsak acilen kredi notumuzu yukarılara çekmemiz gerekir. Peki kredi notu nasıl yükselir? Aslında bu çok kolay bir işlemdir. Ödemeleri bütçemize göre yapılandıracağımız bir kredi kartımızın olması ve borçların düzenli olarak ödenmesi ile kredi notumuzu yukarı çekebiliriz. Ayrıca kredi başvurumuzun daha kolay onaylanması için banka şubelerine gidip yüz yüze kefil ve ipotek gösterme gibi bir durumumuz varsa bu bilgiler doğrultusunda kredinin onaylanma sürecini de hızlandırmış olabiliriz.

 Bankaların Online Kredi Akışları

Enpara.com Anında Kredi

30 bin TL 48 ay vade ile online olarak kredi kullanılabilir. Ayrıca dosya masrafı da yok.

Aktif Bank N Kolay Kredi

30 bin TL 48 vade ile kullanılan krediden binde 5 oranında tahsis ücreti alınır. Sigorta masrafı da yok.

CepteTEB Online Kredi

Dosya masrafı olmadan 30 bin TL 48 ay vade ile şubeye gitmeden alınıp kullanılabiliyor. Evrak ya da kredi notu istemiyor fakat bu bilgilerin bir kısmına E-Devlet üzerinden bakılıyor.

İNG Bank E-Kredi

50 bin TL 48 ay vade ile kullanılan krediden binde 5 oranında tahsis masrafı alınıyor. Belge talep edilmiyor fakat incelemeler sonucu kredi notunuz yetersiz çıktığında çağrı merkezi tarafından aranıp gerekli belgeleri göndermeniz istenebiliyor.

Türkiye İş Bankası Anında Kredi

25 bin TL 48 ay vade ile kolay bir şekilde kredi kullanılabiliyor. Binde 5 oranında sigorta ve tahsis ücreti alınıyor.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here