En Uygun Tüketici Kredisi Veren Banka

870
0

En Uygun Tüketici Kredisi Veren Banka

Tüketici kredisi ya da ihtiyaç kredisi olarak bilinen kredi türü, bankalardan en çok talep edilen kredi türleri arasındadır. Miktar olarak da diğer kredi türlerine oranla daha düşük olduğu için, bu kredi türü anlık ve daha hızlı bir şekilde çekilebiliyor. Her bankanın kendi prensipleri doğrultusunda müşterilerine sunduğu tüketici kredisi farklı olabiliyor. Uygulanan faizler, vade seçenekleri ve dosya masrafları her bankada farklılık gösterebiliyor. Uygun bir tüketici kredisi ararken dikkat etmeniz gereken temel kriterler bulunmaktadır. Hep birlikte bunları inceleyelim.

En Düşük Faizi Veren Banka

Tüketici kredileri genel olarak 1000 TL’den başlayarak 40 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Güncellenen faiz oranları da göz önüne alındığı zaman en uygun tüketici kredisi veren bankaların başında Halkbank söylenebilir. 15 bin TL değerinde bir tüketici kredisini 48 ay vade üzerinden hesaplayacak olursak, Halkbank tarafından bu krediye %1.2’lik bir faiz uygulandığını görüyoruz. Bu faiz oranı da şuan için tüm Türkiye çapındaki en uygun faiz oranı oluyor. Bu şekilde çekilen kredinin aylık ödemesi 435 TL, toplam kredi tutarı ise 20 bin TL civarı oluyor.

Halkbank’ın ardından Vakıfbank da aynı kredi tutarına uyguladığı %1.25’lik faiz oranı ile avantajlı oluyor. Burada da kredinin toplam geri ödemesi 21 bin TL civarına denk geliyor. Tüketici kredisi kullanacak olan kişiler için özellikle Halkbank, Vakıfbank, Yapı Kredi ve İş Bankası oldukça avantajlı olacaktır.

Tüketici Kredisi Nasıl Alınır?

Tüketici kredilerine direkt olarak şubelerden başvuru yapabileceğiniz gibi, ilgili bankanın müşterisi iseniz ve İnternet bankacılığını aktif olarak kullanıyorsanız, bu sistem üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Şubelerden yapılan başvurularda nüfus cüzdanı ve gelir belgesini bankaya beyan ederek kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Bu aşamada banka gelir durumunuz ve kredi sicilinizi inceleyecek, herhangi bir sorun olmadığına karar verirse kredinizi onaylayacaktır.

Aranan Kriterler

Tüketici kredisi alabilmek için bankaya müracaat ettiğinizde sizlerden bir takım belgeler istenecektir. Bu belgeler arasında başta maaş bordrosu, kredi notu, son 6 aylık SGK hizmet dökümü gibi belgeler başta olmak üzere almak istediğiniz kredi miktarı ve ödeme gücünüze göre teminat ve kefilde istenilecek unsurlar arasında yer almaktadır.

Güncel Tüketici Kredisi Faiz Oranları

Son yapılan güncellemeler ile birlikte faiz oranlarında ufakta olsa bir artış oldu. Kredi notu ve geliri yüksek seviyelerde olan müşteriler 1.09 ve 1,11 gibi faiz oranlarından Tüketici Kredisi alabilirken faiz oranlarına bankaların tabela fiyatlarına göre 1,62‘ye kadar çıkabilmektedir. 1 Mayıs 2017 tarihi itibari ile güncel kredi faiz oranları bu şekildedir.

  • Eğer kredi notunuz yüksek ise ING Bank sizin için % 1,09 faiz oranlarından başlayan cazip fiyatlar ile kredi imkanı sağlamaktadır.
  • Eğer maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız. %1,11 faiz oranı ile Ziraat Bankası şubelerinden tüketici kredisi çekebilirsiniz.
  • Kamu çalışanı iseniz Halk Bankası’da sizler ile % 1,13 faiz oranı ile cazip kredi imkanı sunmaktadır.
  • Maaşınızı İŞ Bankasından alıyorsanız % 1,21 faiz oranı farklı bir bankadan alıyorsanız % 1,27 faiz oranı ile kredi alabilirsiniz.
  • Fazla şubesi olmasa da Ülkemizde verdiği bankacılık hizmetleri ile bilinen Fibabanka % 1,29 faiz oranı ile tüketici kredisi vermektedir.
  • Akbank Direkt kredisi ile müşterilerine % 1,41 faiz oranından hizmet vermektedir.
  • Garanti Bankası’da müşterilerine % 1,49 faiz oranı ile Tüketici Kredisi vermektedir.
  • Son olarak Denizbank %1,69 faiz oranı ile Tüketici kredisi vermektedir.

NOT: Tüm bu faiz oranları tabela oranları olduğundan bankalar bazı müşterilerine faiz oranlarını aşağıya çekmektedir. Bankalardan bilgi almadan başvuru yapmamanızda fayda var.

En Uygun Tüketici Kredisi Veren Banka
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here