Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

912
0

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalar son yıllarda kredi kullandırma konusunda geniş imkanlar yaratmıştır. Bunun temel nedenlerinden birisi de elbette bankalar arası rekabetten kaynaklanır. Bu rekabetin neticesinde sigortasızlar ve gelir durumu olmayan kişiler için de kredi çekebilme imkanı doğmuştur. Bu çerçevede ev hanımlarına da belirli şartlar dahilinde kredi çekebilme imkanı doğmuştur.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çeker?

Bankaya bir gelir beyanı yapamayacak durumda olan ev hanımları için kredi çekebilme konusunda bazı fırsatlar yaratılmıştır. Ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmek için uygulayabileceği ilk yöntem, eşinin maaş bordrosundan faydalanmak olacaktır. Krediyi çekecek olan ev hanımı, eşinin maaş dökümünü bankaya sunarak kredi kullanabilir. Elbette bu noktada çekilecek kredinin miktarını eşin gelir durumu ve kredi sicili belirler.

İpotek Karışılığı Kredi

Ev hanımları için kredi çekebilmeyi sağlayacak olan bir diğer yöntem ise ipotekli kredi başvurusu yapmaktır. Gelir durumu olmayan ev hanımları, kendi üzerine olan bir malı bankaya ipotek ederek kredi kullanabilir. Özellikle ev, araba ya da taşıt gibi yüksek bir getirisi olan malların ipotek ettirilmesi kredi çekebilme olasılığını daha da yukarı çekecektir. İpotekli başvurular özellikle miktar olarak yüksek olan krediler için en ideal yöntemdir.

Eşinin gelir durumu olmayan ve üzerine kayıtlı olan herhangi bir malı da olmayan kişilerden banka genel olarak başvurularda bir kefil talep eder. Bu şekilde banka borcu geri alma konusunda kendini garanti altına almış olur. Yani gelir durumuna sahip olmayan ve bunun yanı sıra üzerine kayıtlı olan bir malı da olmayan kişiler, kefilli başvuru yaparak kredi kullanabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bahsettiğimiz yöntemler aracılığıyla ev hanımlarına kredi kullandıran bankalar İş Bankası, Finansbank, ING Bank, TEB, Denizbank, Garanti Bankası gibi bankalardır. Bu bankaların her biri kendine has kredi paketi hazırlamış ve müşterilerine sunmuştur.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here