Evde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller Ağustos 2017

5896
3

Evde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller Ağustos 2017

Evde bakım maaşı; sadece ağır özürlü kategorisinde değerlendiren hasta yakınlarına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, aylık periyotlar halinde ödeniyor. Söz konusu hastaların 1.dereceden yakınları; bulundukları il ya da ilçelerdeki İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ve ya toplum merkezlerine başvuruda bulunarak, evde bakım maaşını, başvurularını takip eden ay içinde almaya başlıyor. Temmuz ayı maaşlarını alan hasta yakınları; hazırlanış süresine göre farklılık gösteren maaşlar için, evde bakım maaşı yatan iller ağustos 2017 araştırması yapabiliyor.

Evde Bakım Maaşları Yatma Zamanı Neden Farklılık Gösteriyor?

Evde bakım maaşı için gerekli ödenekler; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kanalı ile ilk olarak, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü hesaplarına ayın ilk haftasında aktarılıyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü; maaş alacak kişilerin listelerini ve evraklarını, maaş alacak kişi sayısına göre 1-3 iş günü içerisinde tamamlıyor. Bu noktada, bazı illerde; kişi sayısı diğer illere nazaran daha yüksek olduğu için, işlemler için birkaç gün daha fazla süreye ihtiyaç duyulabiliyor. Hazırlanan maaşlar; ilgili saymanlıklar tarafından, 1-2 iş günü içerisinde, bankaların hesaplarına aktarılıyor. Bankaların maaşlarla ilgili işlemleri ise; 3.günün ardından, evde bakım maaşı alan kişilerin hesaplarına tanımlanıyor.

Evde Bakım Maaşını İlk Önce Hangi İller Alıyor?

Evde bakım maaşı alan kişilerin; aylık ödenekleri, aynı gün içerisinde Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bağlı bölge müdürlüklerine iletiliyor. Söz konusu bölge müdürlüklerine bağlı personellerin hazırlık süreleri; maaşların hasta yakınlarının hesaplarına aktarılması süresine, direkt etki ediyor.

Ancak daha önceki aylarda maaş alan hasta yakınlarının paylaştıkları bilgilere göre; Tokat, Antalya, Giresun, Afyon, Kırşehir ve Adana illerinde yaşayan kişilerin evde bakım maaşlarının, diğer illere göre daha erken ödendiği bilgisi paylaşılıyor.

Evde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller

Evde Bakım parası yatan illeri güncellemeye devam edeceğiz. Sitemizi ziyaret ederek evde bakım maaşınız yattığı an bilgi alabilirsiniz. Şuan için Ağustos 2017 ödemesi yapılan il bulunmuyor. Ödemelerin 7 Ağustos 2017 Pazartesi gününden itibaren yapılması bekleniyor. Sizlerde ödemelerinizi buna göre takip edebilir yatan listeyi görmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Tokat Samsun , Edirne , Kahramanmaraş, Amasya, Kırklareli, Kırşehir, Bursa, Afyonkarahisar, Hatay, Aksaray, Antalya, Giresun, Malatya, Diyarbakır, Mersin, Rize, Isparta, Bilecik, İzmir
İllerinde Evde Bakım maaşları yattı. Diğer iller için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.
Evde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller Ağustos 2017
5 (100%) 1 vote

3 YORUMLAR

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here