Evde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller Ağustos 2017

13631
0

Evde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller Ağustos 2017

Evde bakım maaşları genel olarak tüm illerde aynı zamanda yatmadığı ve hatta aynı il ve ilçelerde dahi saat ve gün farklılıklarının olduğunu vurgulamakta yarar vardır. Evde Bakım Maaşı yatan illerin listesi il bilgisi geldikçe yapılıyor. Hangi ilde maaş yattığı bildirilmediğinde güncellemeler günlük olarak yapılıyor.

Haziran 2017 İçin Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak?

2017 yılının Haziran ayı için evde bakım maaşları Ziraat Bankasının ödeme planları dahilinde ayın 12’si ile 18’i arasında yapılacağı biliniyor. Bu tarihler resmi olmamakla birlikte önceki dönemlerde yapılan ödemeler değerlendirildiğinde Haziran ayı için de tahmini 12 ile 18′ i arasında olacağı tahmin ediliyor.

2017 Yılı Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

01 Ocak 2017 ile 30 Haziran 2017 dönemi için geçerli olan evde bakım maaşı tutarı 960.58 TL olarak belirlenmişti. Evde bakım maaşı alan kişilerin hesaplarına bu dönem içinde net olarak 960.58 TL yatırılmıştır. Bu maaş tutarının az olduğu yönünde eleştiriler yapılsa da bu bakım maaşının 2 kişinin bakımını üstlenecek ir miktar olduğunu yetkililer tarafından söyleniyor. Evde bakım maaşları 2017 temmuz ayı itibari ile yeniden düzenlenerek zamlı olarak hesaplara yansıtılacağı bekleniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu konu üzerinde yapılan düzenlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından onaylanmasını bekliyor. Zamlı maaş tutarının 1000 TL olacağı bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Alma Şartları Nelerdir?

Evde Bakım yardımından faydalanabilmek için devletle anlaşmalı hastanelerden alınan Engelli Sağlık Kurulu Raporunun engel oranının yüzde 50 ve üzeri olması ve rapordaki ağır engelli ibaresinin EVET olması gerekiyor. Engellinin yardım olmadan hayatını idare edemeyecek düzeyde olması ve bakımı sağlayacak kişinin aylık gelir miktarının asgari ücret tutarının 2/3’ünden az olması gerekiyor. 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle hanedeki kişi başına düşen gelir olan 1.270.75 Lira’nın 2/3’üne denk gelen 847.1 Liradan az olması gerekiyor. Hane halkının elde ettiği net gelir toplanarak hane kişi sayısına bölünerek hanenin geliri hesaplanır.

Evde Bakım Maaşı İçin Nereye Müracaat Edilir?

Evde Bakım Maaşı imkanından yararlanabilmek için gerekli koşulları sağlayan kişilerin ikamet ettiği il ya da ilçedeki Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ya da İlçe Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerekiyor.

Ağustos 2017 Evde Bakım maaşları son durumunu öğren

Evde Bakım Maaşı (Parası) Yatan İller Ağustos 2017
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here