Evde Bakım Parası Yatan İller Nisan 2017

1911
0

Evde Bakım Parası Yatan İller Nisan 2017

Evde bakım paraları her ay sabit bir günde değilde daha çok esnek ayın ortasından son gününe kadar farklı günlerde yatabilen bir maaştır. Bu yüzden hangi illerde evde bakım parası yatmış konumuz üzerinden güncelleyeceğiz.

Evde Bakım Parası Nedir?

Bir haneye giren toplam gelirin, hanedeki kişi sayısına bölündüğünde ortaya çıkan kişi başına düşen ortalamaya aylık deniliyor. Bir aylık geliri net asgari ücretin 3’de 2’sinden az olan bakıma muhtaç olan engellilerin bakımını yapan akraba ve yakını gibi üçüncü kişiye ödenen aylık evde bakım maaşıdır.

Evde Bakım Parası Kimlere Verilir?

Üvey olan bireyler de içinde olmak üzere bakıma muhtaç olan engelli kişinin, eşi, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri, kardeşlerinin eşleri, anne ve babası, torunları, torunlarının eşleri, engelli kişinin kardeşlerinin çocukları, kardeşlerinin çocuklarının eşleri, engelli kişinin eşinin anne ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ve çocukları, amcaları, amcalarının eşleri, amcasını çocukları ve bunların eşleri, halaları ve halalarının eşleri, hala çocukları ve bunların eşleri, dayıları ve eşleri, dayı çocukları ve eşleri, engelli kişinin teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ve eşleri engelli kişinin bakımını üstlendiği durumda evde bakım maaşı veriliyor.

Nisan Ayı Evde Bakım Maaşları Hakkında

Önceki aylarda evde bakım maaşlarının yatırılma düzenine göre Nisan ayında evde bakım maaşı alacak olanlar diğer aylarda da olduğu gibi o ayın ikinci haftasından sonra alabileceklerdir. Bu tarih kesin olmamak ile birlikte bir önce ki ay yatan evde bakım maaşları tarihinden yola çıkarak aksi durum olmadığı sürece aynı tarihler aralığında yatacağını gösteriyor ancak evde bakım parası yatan iller Nisan 2017 ile ilgili henüz açıklanmış bir tarih bulunmuyor.

Evde bakım maaşı alanların ücretleri yatmadığı takdirde bu durumun sebebini sorup yanıtını alacakları yer illerinde bulunan sosyal hizmetlerdir. Sosyal hizmetlerden gerekli bilgiyi öğrenebilirler. Bu konu hakkında sosyal hizmetler dışında başka bir yerden cevap verilemez. Ayrıca evde bakım maaşları tüm illerde aynı anda alınamayabiliyor ve hatta aynı ilin ilçelerinde de saat ve gün farklılıkları olabiliyor. Evde bakım parası yatan iller Nisan 2017 için aktarımlar büyük ihtimalle 14 Nisan 2017 Cuma günü aktarılmaya başlanacak. Özellikle referandum öncesinde tüm ödemelerin yapılması bekleniyor.

Evde Bakım Parası Yatan İller Nisan 2017
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here