Findeks Kredi Notum Yüksek Ama Kredi Alamıyorum

915
0

Findeks kredi notu yüksek çıkıp, kredi alamayan bir çok vatandaş bulunmaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız öncelikle sakin olun. Bu durumu aşmanın yolları var. Bu duruma düşmenizin  sebebi ise daha önce kredi kartı ödemelerinizi aksatmış oluşunuz olabilir. Öncelikle sorunu net bir şekilde anlayarak çözüm yolu bulunması gerekmektedir. Sizlere yardımcı olmak adına kredi notunuzun yüksek ama kredi alamama sebebiniz ne olabilir göz atalım.

Bankalar Krediyi Neden Vermezler?

Bankalar iki durumda kredi çekmek isteyen müşteriye kredi vermezler. Birincisi kredi notunun düşüklüğü fakat bu sorguyu yaptığınıza göre kredi notunuz konusunda herhangi bir sorun yok bu yüzden ikinci durum yani kara listede oluşunuz olabilir.

Kişiler kara listeye girdikten sonra kredi notunu düzeltseler bile 5 yıl boyunca kredi çekemiyorlar. İstisna durumlar var tabi eğer yakın tarihli bir kara liste affı çıktıysa kredi çekme işleminden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

NOT: Son yapılan kanuni değişikliklerle birlikte kredi sicilleri olumsuz durumların ortadan kaldırılması ile birlikte 6 ay içerisinde düzene girmektedir.

Gelir Durumu Belgelendirmeli

Bankalar kredi verirken risk alır. Bu yüzden sizden ister istemez talep etmesi gereken belgelerden biri gelir durumunuzdur. Kamu çalışanlar kredi alımı konusunda her zaman daha avantaja sahip aynı şekilde yüksel gelir gruplarında çalışanlar, kendi işini yapanlarda kredi çekerken kolaylıkla kredi çekiminin onaylandığı gözlemlenmiştir.

Faydalı Konu: Findeks Kredi Notu Öğrenme

Asgari ücretli bir çalışsan iseniz bankaların size vereceği tutar düşük miktarlı kredilerdir. Bu tutardan fazla talep etmeniz doğrultusunda kredi notunuz ne kadar iyi olursa olsun kredi başvurunuz ret yiyebilir. Aynı şekilde yukarıda ki diğer iş grupları da çekmek istediği miktarın çokluğundan dolayı kredi başvurusu ret edilebiliyor.

Kara Listeye Girenler Kredi Alabilir Mi?

Findeks kredi notunuz yüksek fakat daha önce kara listeye mi girdiniz. Bu durumda kredi başvurunuzun onay almama ihtimali yüksek. Kara listeye düşmüş olan müşteriler direk olarak ret listesindedirler. Bin liralık küçük bir miktar çekecek olsalar dahi ret yiyebilirler fakat üzülmeyin çoğu zaman kara liste affı çıkar, kara liste affı çıkmaz ise kredi notunuzu yüksek tutmaya devam edin.

Özellikle bu gibi duruma maruz kalan kişilerin internet üzerinden kredi başvuru yapmaması daha iyi olacaktır. Sistem direk kara listede olduğunuz için sizin başvurunuzu olumsuz sonuçlandıracaktır.

Bu Durumda Nasıl kredi alınabilir?

Findeks kredi notum yüksek ama kredi alamıyorum.

diyenler için bunun başlıca nedenini yukarıda detaylı bir şekilde anlattık. Kısa bir özet geçmek gerekirse gelir durumunuzu belgeleyemiyor oluşunuz yahut kara listede oluşunuz bunun başlıca nedenleri peki bu durumlardan birini yaşıyorsanız hiç bir şekilde kredi alamayacak mısınız? Hayır aksine doğru yolu tercih ederek kredi çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Findeks notu yüksek olup kredi çekemeyenler 3 farklı şekilde kredi çekme işleminden faydalanabilir.

1)Teminat ile Kredi Sorununu Çözün

Findeks notunuz yüksek kredi başvurusu yaptınız fakat onaylanmadı. Bu durumda  hemen pes etmeye gerek yok. Değerli mal varlıklarınızı aklınıza getirin gözünün önünde bir liste oluşturun. Bu eviniz olabilir, arsalarınız olabilir, kiraladığınız bir dükkan olabilir. Bunlardan birine sahipseniz çok rahat bir şekilde bu mal varlığının piyasa değerinin yarısı kadar kredi çekebilirsiniz. Örneğin 3+1 eviniz var diyelim. Bunun değeri 200.000 Bin TL olsun siz bankaya gidip bu evi teminat göstererek 100.000 TL’ye kadar rahatlıkla kredi çekebiliyorsunuz.

2)Çek ve Senet ile Kredi

Çek ve senetler ile kredi çekimi en çok esnaflar tarafından kullanılan yöntemdir. Gelir durumunu belgeleyemeyen esnaflar ellerinde bulundukları ceviz bahçesinin yahut müşterilerinden aldıkları senetleri bankaya götürerek rahatlıkla kredi çekebiliyorlar. Dikkat edilmesi gereken nokta ise eğer bankaya götürdüğünüz senet belirtilen tarihte yatmaz ise bunun parası da sizin cebinizden çıkıyor.

3)Kefil

Bu en zor yollardan biri zira bu devirde kimse kimseye güvenmiyor Eğer size kefil olabilecek sizin gibi findeks kredi notu yüksek birileri varsa rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Burada zor olan kısım sanırım kefil olacak kişi bulmak. Kefiliniz emekli ya da kredi sicili temiz olan biriyse kredinizin onaylanma aşaması daha kolay olacaktır.

DİPNOT: Tüm bu yöntemleri denediniz ama yine de kredi alamıyorsanız, yapmanız gereken sabırlı olmak ve üzerinizde varsa Haciz ve banka borçları bunları kapatma yoluna giderek kredi başvurunuzu daha sonra yapın.

Findeks Kredi Notum Yüksek Ama Kredi Alamıyorum
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here