Garanti Bankası Kredi Kartı Şifresi Öğrenme

653
0

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifresi Öğrenme: Kredi kartları küçük büyük herkes için artık bir ihtiyaç, olmazsa olmaz bir alışveriş aracı haline geldi. Günümüzde neredeyse kredi kartsız tek bir ev bile kalmadı. Kredi kartlarını nakit para yerine kullandığımız gibi nakit paranın geçmediği kimi yerlerde de kredi kartımızla ödeme yapabiliyoruz. Hatta öyle ki kredi kartı kullanmadan bazı yerlerde alışveriş bile yapamıyoruz, mecburen bir kredi kartına sahip olmamız gerekiyor. Hal böyleyken birçok banka da müşterilerine kredi kartı hizmeti sunuyor.

Her bankanın kendine has hizmet verdiği ayrı bir kredi kartı bulunuyor. Bu kredi kartlarını alışverişlerde kullanmak için dört haneli bir şifre belirleriz. Belirlediğimiz şifreyi unuttuğumuz zamanlar olabilir. Böyle bir durum başımıza gelirse paniklemeye gerek yok. Hemen kullandığınız bankanın kredi kartı şifresi unuttuğunuzda sizden yapmanızı istediği işlemleri yapın. Bütün bankalar aşağı yukarı benzer bir çözüm yöntemi uygular. Yaklaşık iki dakikada tekrar kredi kartı şifrenizi ulaşırsınız. Bu yazımızda Garanti Bankası kredi kartı şifresi unutan kişilerin ve daha önce şifre belirlememiş kişilerin neler yapması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifresi Oluşturma

Kredi kartınız elinize yeni ulaştıysa henüz bir şifre belirlenmediği için kartınız kullanıma kapalıdır. Öncelikle bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Bunun için garanti web sitesi üzerinden internet şubesine girerek kolaylıkla şifre oluşturabilirsiniz. Bunun dışında Garanti Bankası’nın Alo Garanti telefon bankacılığını aradıktan sonra kredi kartı şifresi oluşturmak istiyorum diyerek veya 3340’a ŞİFRE yazıp göndererek de kredi kartı şifrenizi oluşturabilirsiniz. Kart şifreniz ilk alışverişinizde kullanıma açılır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifremi Unuttum

Garanti Bankası kredi kartı şifrenizi oluşturdunuz fakat daha sonra bu şifreyi unuttunuz. Böyle bir durumda kartınıza yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bonus Flash uygulamasını telefonunuza yükleyin. Uygulamayı açtıktan sonra sağ üstteki menüden kartınıza yeni bir şifre alabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfadan sadece cep numaranızı ve kredi kartınızın son altı hanesini tuşlamanız kartınıza yeni bir şifresi atamanız için yeterlidir. Ayrıca ilk şifre oluşturma yöntemlerinden birini kullanarak da kartınıza tekrardan şifre oluşturabilirsiniz.

Kredi Kartı Şifrenizle İlgili Bilmeniz Gerekenler

  • Kredi kartı şifreniz size özeldir; banka görevlileri, kamu personelleri dahil kimseyle paylaşmayın.
  • Kart şifrenizi hatırlaması kolay olması için doğum yılı gibi sayılar belirlemeyin. Karmaşık, rastgele bir araya gelmiş kombinasyonlar üretin.
  • Kart şifrenizi herhangi bir yere yazmayın.
  • Kart şifrenizi düzenli aralıklarla değiştirin
Garanti Bankası Kredi Kartı Şifresi Öğrenme
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here