Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

76904
0

Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? Büyükbaş, küçükbaş veya tavuk yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız, bu konuda vatandaşlara sıfır faizli krediler aracılığı ile destek veriliyor. Birçok bankadan yararlanabileceğiniz gibi Ziraat Bankası’nın da hayvan kredisi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Fakat Ziraat Bankasının diğer bankalara göre bazı avantajları bulunuyor. Kamu bankası olup, devletin hayvancılığı destekleme girişimlerini sunması bu avantajlardan bazılarıdır.

Zirai kredilerde sıfır faizle hayvan, yem, traktör, alet edevat ve mazot alımı için kredi imkanı sunan Ziraat Bankası, kendisinden kredi isteyenlerin bazı şartları sağlaması halinde 0 veya yüzde 4 gibi düşük bir faiz oranıyla hayvan kredisi imkanı sağlıyor.

Alınacak hayvanın çeşidine göre aranan şartlar her ne kadar değişse de hayvan kredisi almak isteyen kişi bu imkanlardan kolayca faydalanabiliyor.

İçindekiler

Hayvan Kredisi Başvurusunda Aranan Şartlar Nelerdir?

Her bankanın yaptığı gibi Ziraat Bankası da kredi imkanı sunduğu kişilerden verdiği parayı teminat altına alabilmek için bazı şartlar istiyor. Bu şartlar şunlardan oluşuyor:

1-Talep edilen hayvan kredisi miktarıyla orantılı olarak taşınmaz ipotek gösterilmelidir.

2-Kredi alabilmek için çalışan iki kişinin maaş bordroları belgeleriyle birlikte kefil olmaları isteniyor.

3-Krediyi talep eden kişi zaten o sırada hayvancılık yapan biriyse hayvanlarının küpe numaraları isteniyor.

Hibe Hayvan Kredisi

Hayvan küpeleri aracılığıyla gerçekleştirilen kredi başvurusunun ardından banka, hayvanlara bakmakla yükümlü hanelerin incelenmesi için bir bilirkişi gönderir. Gönderilen bilirkişinin raporu okunup incelendikten sonra, eğer hayvan kredisi alınacak hayvanın da şartları uygunsa kredi başvurusu onaylanmış olur ve kredi tutarı, kişinin mevduat hesabına aktarılır.

Bu kredinin avantajlarından biri ise kredinin geri ödemesinin tamamen başvuruyu yapan kişinin talepleri doğrultusunda belirlenmesidir. Kredi başvurusunu yapan kişi, kendi istediğine göre isterse krediyi 3 veya 9 ay sonra ödemeye başlayabilir.

Sizlerde bu faiz indirimi ve hibe krediden faydalanmak için hemen bağlantılarımız aracılığı ile bankanızı tercih edebilirsiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here