İnanılmaz 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek Mümkün

903
0

İnanılmaz 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek Mümkün

İnanılmaz 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek Mümkün nasıl mı?Günümüzde bankacılık işlemlerinin çoğunu etkileyen kredi notu birçok insanın aklında soru işareti oluşturur oldu. Birçok insan en ufak alışverişte bile artık kredi kartı kullanırken hesaplarını nasıl yöneteceklerini bilmiyorlar. Haliyle günlük hayatta taksitli cep telefonu alma gibi basit bir işlemde bile ihtiyaç duyulan kredi notunun nasıl kolay yükseltileceği pek çok insanda merak uyandırmaya başladı. Çoğu zaman insanların nakit parası olmasa da kredi kartları sayesinde pek çok alışverişlerini kolayca yapabiliyorlar.

Başlığımızda da belirttiğim gibi oldukça basit yöntemler ile kredi notunuz çok daha iyi seviyelere taşıyabilirsiniz bunun için yapmanız gerekenlere göz atalım.

1Ödemelerinizi Düzenli Yapın

Kredi notunuzu yükseltmek için ihtiyacın olan tek şey banka ürünleridir. Eğer düzenli olarak kullandığınız bir kredi veya kredi kartınız varsa kredi notu çok hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz. Ödemelerinizi aksatmadan yapmanız bankalar nezdinde en çok dikkat edilen unsurlardan bir tanesidir. Bankaların vermesi oldukları kredi ürünlerini zamanında almaları en büyük beklentilerinden bir tanesidir. Sonuçta bir ticaret yapıldığı için nakit girişi olmadığında sizden sonra kredi çekecekler için nakit sıkıntısı zor bulunacak ve doğal olarak kredi faiz oranları artacaktır.

2Mümkün Olduğunca Tam Ödemeye Çalışın

Kredi borçlarınızın asgari tutarlarını ödemek yerine toplam borcu ödemeniz sizin adınıza büyük avantajdır. Aynı zamanda kredi borcunuzu düzenli olarak ödemeniz gerekir. Eğer kredi borcunuz aylık kazancınızın üstündeyse vadesini uzatın. Eğer kredileriniz takibe düştüyse öncelikli olarak gecikmiş borçlarınızı ödeyiniz. Bu yöntemle her ne kadar kredi takibinden kurtulmuş olsanız da kredi notunuz çok düşük olacaktır. Kredi notunuzu tekrar yükseltmek için düşük tutarlı bir kredi kartı çıkarmanız gerekir.

3Çok Ürün Yerine Tek Ve Doğru Ürün Kullanın

Düşülen en büyük hatalardan bir tanesi de sürekli farklı bankalardan aynı ürünleri almanızdır. Örneğin birkaç bankadan kredi kartı alıp bunları takip etmesi ve ödemesi daha zor olduğundan düzensiz ödeme yüzünden notunuz düşecektir. Fakat tek kartınız olsa ve düzenli ödense kredi notunuz çok daha iyi seviyelere gelecektir.

4Puanınız 0 Mı?

Bu durumda yapabileceğiniz en iyi yöntem bir banka kartı çıkarmaktır. Bu işlemden sonra elinizden geldiği kadar hesabınıza para yatırıp çekiniz ve olabildiğince aktif gözükün. Belirli bir süre sonra düşük bir bütçeli kredi kartı çıkartıp kredi notunuzu yükseltirsiniz. Fakat ihtiyacınız olmadığı taktirde kredi başvurusu yapmayınız. Bu durum kredi notunuzu olumsuz etkiler. Kredi borcunuzu öderken gözüken miktarın üstünde para yatırmanız da sizin için avantajdır. Bu durumda önemli olan tek şey sabırdır. 6-7 ay gibi bir süre sonra kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yüksek faizli kredilerden uzak durmaktır. Düşük faizli krediler ile de birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

5Zamanından Önce Ödeyin

Ödemelerinizi yaparken son gününü beklemek bizde alışkanlık haline gelmiş bir durumdur. Bu sadece borçlarda değil hayatın her alanında yaptığımız bir şeydir. Kayıtlar olsun faturalar olsun hep son gününe kadar bekleriz. Aslında önden ödemek her zaman daha uygun ve daha avantajlıdır. Erken ödenen faturalar gecikme cezasız olduğundan hem avantajlı hemde aklınızda sorun teşkil etmez. Kredilerde de bu durum aynı şekildedir. Geç ödemeler hem notunuzu etkiler hemde daha fazla ödemenize neden olur.

İnanılmaz 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek Mümkün
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here