İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

642
0

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

Değişen teknoloji karşısında Her geçen gün daha da kolaylaşan insan hayatı bu sayede zamanını da daha verimli kullanmaya başlamıştır. Teknolojinin hayatımıza getirdiği en büyük yenilik olan internet bütün ihtiyaçlarımızı karşılamakta bizim en büyük yardımcımız olmuştur. Önceden saatlerimizi alacak şekilde yaptığımız işler yorulmadan dakikalarımızı alır hale gelmiştir. İnternetin en büyük kullanım alanlarından birisi olan bankacılık sektörü de bunlardan birisidir.

Bankadan yapabileceğimiz bütün işlemleri internetten de yapabilme imkanı sunmuştur. Aynı zamanda bankaların bize sunduğu bütün hizmetler hakkında kolayca bilgi sahibi olma şansı da vermiştir. Bu kolaylıklar sayesinde zamanımızı daha verimli kullanarak banka hizmetlerinden yararlanabilmekteyiz. Bu hizmetlerden bir tanesi de kredi çekmektir.

Bankaya gidip sıra beklemektense internet kredi çekme imkanının dakikalara indirmiştir. Kredi çekmek istediğimiz bankanın internet sitesine girerek kredi başvuru formunu kişisel bilgilerimizle doldurduktan sonra çekmek istediğiniz kredi tutarını ve ödemek istediğiniz vadeyi yazarak internetten üzerinden kredi alabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Kredi Almanın Faydaları

Internet üzerinden kredi başvurusunda İhtiyacınız olan tutarı basit bir şekilde alabilirsiniz. Bankaların kredi vermek için sunmuş olduğu şartlara uyuyorsanız dakikalar içerisinde ihtiyacınız olan paranın sahibi olabilirsiniz. Internet üzerinden değil de bankaya giderek bu işlemi gerçekleştirmek isterseniz sıra bekleme, uzun prosedür işlemlerine katlanmak zorunda kalırsınız.

Ancak bunu internet üzerinden basit bir şekilde kolayca yapabilirsiniz. Bankalar internet üzerinden kredi alımına olanak tanımakta ve bunu kolay bir kaç işlemle sağlamaktadır. Sizlerde bankalara gidip saatlerce sıra beklemek ve vakit kaybı yaşamak istemiyorsanız sizlere uygun olan faiz ve vadelerle internet üzerinden kredi alabilir ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. İnternetin bizlere sunduğu bu gibi kolaylıkları rahatça kullanabilir ve bizlere sunulan hizmetlere basit şekilde ulaşabiliriz.

İnternet Ne Kadar Güvenli?

İnternetten kredi almak derken aklınıza hemen farklı kurum ve çeşitli uygulamalar ile kredi veren kişilere güvenmek gelmesin. Bankalar dışında hiç kimseye itimat etmeyin ve bilgi vermeyin. Başvurularınızı internet şubesinden ve mobil bankasından yapın sadece. Bankalar dışında yapacağınız başvurular hem riskli hemde bilgilerinizin çalınma riskini artırmaktadır.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka şubesine gitmeden, bilgisayar üzerinden hızlı ve kolay şekilde başvuru formu doldurarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden online şekilde başvuru formu doldurarak yapacağınız bu başvuru SMS ile yaptığınızı kredi başvurusu gibidir. Başvurunuz onaylandıktan sonra belirtilen evraklar ile birlikte yine şubeye gitmeniz istenecektir. İnternet üzerinden kredi başvurusunda şubeden doldurulan başvuru formuna göre daha az bilgi sorulmakla birlikte, SMS ile yapılan kredi başvurusuna göre daha fazla bilgi alınır.

Banka Şubesinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gerekli?

Belirlediğiniz krediye başvuru yapmak için, banka şubesine gidip bankada ki çalışanlar ile görüşerek krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz kredi miktarını ve  aylık gelirinizi bankada çalışanlara aktarmalısınız ki size uygun diğer kredileri bulabilsinler ve birlikte . İnceledikten sonra başvurunuzu şubeden iletebilirsiniz.

Şubeye giderken yanınızda mutlaka kimliğiniz ( nüfus cüzdanı ) olmalıdır. Olası bir durum da yanınız da kimliğiniz yok iken krediye ihtiyacınız var ise, ehliyetiniz ile de başvuru yapabilirsiniz.

Cepten SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cepten kredi başvurusu yapmak belki de araların da ki en basit işlemdir. Bankalar müşterilerine kolaylık sağlamak amaçlı cepten sms ile kredi başvurusu yapmanıza olanak sağlıyor. Fakat SMS’i yolladığınız gibi direkt olarak krediyi almayı beklemeyin çünkü yolladığınız SMS ile başvurduğunuz banka sizin kredibilitenizi ölçmektedir. Yâni bir nevi bankalar sizin bankaya gelmeden ne kadar kredi çekebileceğinizi size SMS yoluyla iletmektedir.

SMS Yoluyla Kredi Başvurmayı nasıl yapacağız diyorsanız, bu işlem bankadan bankaya değişir ancak çoğu bankalar SMS yolu ile sizin T.C Kimlik numaranızı isteyecektir. Kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankanın internet sitesine girerek kime, ne yazarak başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki her bankaya SMS ile başvuru yapamamaktasınız, SMS ile kredi başvurusu yapılabilen bankalar şu şekildedir ( Ziraat bankası, Yapı kredi bankası, Akbank, Denizbank, Şekerbank, Garanti bankası, QNB Finansbank, Vakıfbank )

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here