İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

2105
0

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti. Günümüzde hızla ilerlemekte olan teknoloji sayesinde, bankaların mobil bankacılık uygulamaları hızla artmaktadır. Mobil bankacılık, vatandaşların işlerini tek bir tıkla oturduğu yerden yapmasına olanak sağlamakta. Türkiye’de binlerce şubesi bulunan İş Bankası, hem mobil bankacılık olarak hem de ATM’ler olarak en iyi hizmet veren bankalardan birisi konumunda yer almakta. Hemen hemen her bölgede ATM’si bulunan İş Bankası, müşterilerine kolay ve hızlı bir biçimde para çekmesine olanak sağlamaktadır. Fakat bankalar, belirlemiş olduğu para çekim limitine kadar olanak sağlamakta.

ATM Para Çekme Limiti

Tüm müşterilerin gün içerisinde çekebileceği ücretler, diğer müşterilere göre farklılık gösterebilmekte. Bunun nedeni ise aylık maaş ödemelerine göre limitin belirlenmesidir. Limitinizin üzerinde ki para çekim talepleri içinse bankalar, farklı farklı komisyon ücretleri alabilmekte. Banka kartlarında ki limit, günlük çekilebilecek tutarınızı temsil etmektedir. Limit arttırma talebinde bulunmak için bankayla iletişime geçilip limit yükseltmek gerekmekte. İş Bankası ATM’lerinden günlük çekilebilecek en fazla tutar 1.500 Türk Lirası’dır. Bu ücretin üzerinde çekilebilecek tutarlar için 15-20 Türk Lirası arasında bir komisyon ücreti alınabilmekte.

ATM’lerde Yapılabilecek İşlemler

İş Bankası, ATM’lerden yapılabilecek olan günlük para çekme limitini nakit çekebilmenin yanı sıra kredi kartı, cebe havale veya avans çekme gibi özellikleri içinde barından bir ATM uygulamasıyla müşterilerine hizmet sağlamakta. ATM’lerden yapılabilecek olan nakit çekim limitleri bankadan bankaya da değişiklik gösterebilmekte.

Aynı zamanda bu limit banka müşterilerinin yer almakta olduğu gruba göre de değişiklik göstermekte. İş bankası bankamatiklerinden para çekmek için müşterinin yanında bankamatik kartı veya kredi kartı olmasına gerek olmamakta. ATM’lerde bulunan kartsız işlemler bölümünden bir kaç güvenlik soruları geçilmesi durumunda hesaba ulaşılabilir, işlemler bu şekilde de kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra İş Bankası, yine kartsız işlemler bölümünden cepten havale yapılabilmesine olanak sağlamakta.

Günlük Para Çekme Limitini Arttırma

Günlük para çekme limitini arttırabilmek mümkün. Bankayla görüşüp günlük para çekim limitini arttırma talebinde bulunduktan sonra İş Bankası, 3 gün içerisinde olumlu veya olumsuz bir şekilde olmak üzere kararlarını bildirmekte. Diğer bir yol ise saat 23:55’de ki günlük parayı alabilir, 00:00’da ise diğer günün parası alınabilmekte.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti
3.7 (73.33%) 3 votes

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here