İş Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

1876
0
İş Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

İş Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

Artık her nakit ihtiyacımızda ilk olarak bankalara başvurmaktayız. Bireysel kredi adı altında, her ihtiyacımız için bankalar bize kredi imkanı sağlamaktadır. Banka şubesine gitmeye gerek kalmadan internet bağlantısı olan her yerden kredi kullanabilirsiniz. Bireysel kredilerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Gerçek veya tüzel kişiler tarafından kredi kullanılabilir.

İhtiyaç kredisi

Evinizdeki eşyaları yenilemek istediğinizde, eğitim giderlerinizi karşılamak, tatil veya birikim yapmak için, kullanacağınız kredinin adı ihtiyaç kredisi olarak belirlenmiştir. İhtiyaç kredilerinin vadeleri yapılan düzenlemeler ile 48 ay ile sınırlandırılmıştır. Genel olarak teminat istenmez kredi skor puanınız yüksek ise banka şubesine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla kullanabilirsiniz. Fakat faiz oranları diğer kredi türlerine göre daha yüksektir.

Taşıt Kredisi

0 km veya 2. El binek ya da ticari her türlü araç alımlarınızda taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Kredi çekerken teminat olarak aldığınız araca ipotek konulmaktadır. Araç bedeli 0 araçlarda satış bedeli, 2. El araçlarda kasko bedeli üzerinden hesaplanmaktadır. Bankalar araç kredisi kullanırken kasko yaptırmayı zorunlu kılmışlardır. Taşıt kredilerinde vade 48 aydır.

Konut Kredisi

Hayalinizde ki eve kavuşabilmeniz için, bankalar aracılığı ile ev kredisi kullanabilirsiniz. Ancak peşin olarak ev bedelinin % 25’i elinizde olmalıdır. Bankalar ev bedeli belirlemek için ekspertiz aracılığı ile eve gelip bakmaktadır. Faiz oranları diğer kredilere göre daha uygundur. Vade tarihi 120 ay ile sınırlandırılmıştır. Aldığınız eve borcu bitene kadar bankalar ipotek koymaktadır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi çekmek istediğinizde tutar yüksek ise bankalar, elinizde tapusu bulunan ev, arsa veya iş yerinizi ipotek alarak istediğiniz miktardaki krediyi kullanmanızı sağlar. Teminatlı olmasına rağmen, ihtiyaç kredisi olduğu için vade tarihi 48 ayı geçemez. Borç bittiğinde taşınmaz üzerindeki ipotek kaldırılır. Faiz oranları teminatsız ihtiyaç kredisine göre daha uygundur.

İş Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

Hesaplama yapabilmek için öncelikle alacağınız kredi miktarını ve toplam vadeyi belirlemeniz gerekmektedir. İş Bankası müşterilerine tüketici kredisi imkanı sağlıyor. Sizlerde bu kredi imkanından faydalanabilmek için öncelikle ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Daha sonra ödemenizi ne kadar süre boyunca yapacağınıza karar verin. Aylık ödeme miktarınızı ne kadar düşük yaparsanız ödeme konusunda da o kadar rahat edersiniz. Örnek bir hesaplama yapacak olursak İş Bankasından 48 ay vadede 25.000 TL krediyi hesaplayalım.

%1,31 faiz oranı ile 48 ay vade de 25.000 TL aldığınızda;

Aylık Ödemeniz: 745,71 TL

Toplam Ödemeniz: 35.794,08 TL olmaktadır.

GENEL DEĞERLENDİRME
İş Bankası Bireysel Kredi Hesaplama
Önceki makaleZiraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama
Sonraki makaleRapor Parasını Hangi Numaradan Öğrenebilirim?
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here