İş Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu?

2452
0

İş Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu? Türkiye’de hizmet veren bütün bankalarda hesap açma, kapatma, işletme ve arşivleme gibi işlemlerine hesap kesim ücreti olarak müşteriden bir miktar para alınır. Bankaların müşterisinden bu ücreti tahsil ettikleri güne tahsilat dönemi adı verilirken İş Bankası da bu tahsilat dönemlerini uygulayan bankalardan bir tanesidir.

İş Bankası’nın Hesap Kesim Ücretleri

Bankaların uygulamış olduğu hesap işletim ücretleri Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi de dahil edilmiş olan ücretlerdir. Alınan bu ücretlerin tahsilatı sırasında İş Bankası müşteriyi baz alarak işlem yapar. İş Bankası dahilinde birden fazla hesabı olan müşteriye ayriyeten hesap işletim ücreti alınmaktaydı.

İş Bankası’nın tahsilat dönemleri yıl içerisinde 1. yarı yıl, 2. yarı yıl olmak üzere iki kere alınırken günümüzde bu tutarlar alınmamaktadır. Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik içerisinde yer alan hükümler doğrultusunda hesap işletim ücretleri kesilir.

İş Bankası Hesap Kesim Ücreti Almayan Uygulamalar

Bankanın müşteri memnuniyetini arttırmak amacı ile başlatmış olduğu hesap kesim ücreti almayan uygulamalar sayesinde vadesiz mevduat hesaplarından işlem alınmamasına karar verildi. Yüzde yüz Bankacılık kampanyası altında çıkarılan ve uygulama dahilinde İş Bankası’nın müşterisi olan ve müşteri numarası ile birlikte işlem yapan kişilerden kesim ücreti alınmıyor. Vadesiz mevduat hesabı dışında kalan müşterilerine de hesap kesim ücretinden muaf olabilmeleri adına pek çok avantaj sunan İş Bankası bu konuda öncü bankalardan bir tanesi olarak biliniyor.

İş Bankası Hesap Kesim Ücretinden Muaf Olmak

İş Bankası’nın sunduğu muaflık durumundan yararlanabilmek için bankanın kampanyalar dahilinde sunduğu hesaplardan yararlanılabilir. Bu hesaplar dahilinde; kredi bağlantılı olan sigorta ödemeleri, tüketici kredileri, kumbara fonunun bulunduğu hesaplar, 28 yaşının altında olan öğrencileri açtırmış olduğu TL hesapları, maaşlarını İş Bankası’ndan emeklilerin bulunması gibi pek çok etmen yer alır. Bu etmenler içerisinde yer alan kişiler hesap kesim ücretlerinden muaf olarak yapacakları finansal işlemleri her hangi bir ücret ödemeden gerçekleştirebilirler. İş Bankası’nın hesap kesim ücretlerinin dahil olduğu işlemler hakkında net bilgi için müşteriler 0850 724 0 724 numarasını arayabilirler.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here