İŞ Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme, Değiştirme

2419
0

İŞ Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme: İş bankası internet bankacılığının da tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi kullanıcılarına özel şifreleri bulunuyor. İş bankası internet bankacılığı üzerinden iş bankasın da yaptığınız birçok işlem yapılıyor. İş bankası internet bankacılığı sayesin de bankaya gitmeden vadeli vadesiz hesap açabilir, hesap hareketlerini kontrol edebilir ya da hesaplarınızı banka şubesine uğramadan kapatabilirsiniz. Aynı zaman da yapmış olduğunuz herhangi bir işleme dair makbuzu PDF dosyası olarak telefonunuza indirme imkânınız bulunuyor. İş bankası internet bankacılığının bir diğer iyi yanı ise internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz işlemlerin masrafı normal den daha ucuz hatta bazı işlemler internet bankacılığına özel tamamen ücretsiz olarak yapılıyor.

İş Bankası İnternet Bankacılığı

Günümüzün en büyük avantajlarından bir tanesi de bankacılık alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte birçok işlemi internet bankacılığı yöntemiyle dakikalar içerisinde yapmaktır. Bankaya giderek saatlerce sıra beklemek ve işlem yaptırmak yerine Mobil veya internet bankacılığından kolayca işlemlerinizi yapabilirsiniz. İş bankası da müşterilerine bu kolaylıkları sağlayan bankaların başında gelmektedir.

İnternet Bankacılığı Genel Özellikleri

Müşteriler, İş Banka’sının Bireysel İnternet Şubesi’nden yedi gün yirmi dört saat faydalanabilmektedir. Müşteriler İş Bankası İnternet Bankacılığı ile, ödemelerini takip edebilmekte, sunulan uygun fiyat ve oranlar ile yapacakları işlemlerini hızlıca ve kolayca gerçekleştirebilmektedir.

İş Bankası İnternet Bankacılığında Neler Yapılabilir?

Müşteriler, internet bankacılığının temasını bireyler zevklerine göre seçebilmekte, arkadaş, eş ve dostlarının fotoğraflarını yükleyebilmekte ve onlara kolay ve hızlı şekilde para aktarabilmektedir.

Müşteriler, hesaplarındaki tüm gelişmelerden Bildirim Alanı sekmesinden kolaylıkla haberdar olabilirler. Borsa’ya para yatırabilmekte, paralarını borsada değerlendirebilmekte, borsayı ücretsiz olarak izleyebilmekte ve tüm bunlardan Borsa İşlem Platformu aracılığıyla faydalanabilmektedirler. Yüksek standartlarda güvenlik önlemleri alınmış bir internet bankacılığıyla işlem yapılmaktadır.

Uygulamanın ana sayfasında yer alan sosyal medya araçlarını etkinleştirerek bireyler, kendilerine özel fırsatların olup olmadığını kolayca öğrenip var ise fırsattan yararlanabilirler. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen İş Bankası müşterilerinin www.isbank.com.tr sitesine girmesi, İnternet Şubesi-Bireysel butonuna tıklamalı ve fırsatlardan yararlanmaya başlamalıdır.

İnternet Şubesine Giriş Nasıl Yapılır?

Hesap açılışı yapılırken müşterinin cep numarası, sisteme tanımlanmış ise, giriş için sadece müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ile şifre girilerek giriş yapılabilmektedir. Giriş yaparken bazı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Müşteri Numarası

Birey, müşteri numarasını bilmiyor veyahut hatırlamıyor ise, bankamatik kartının üzerinden ya da kredi kartı ekstrelerinden müşteri numarasını öğrenebilir. İş Bankası şubelerini arayarak da müşterini numarasını öğrenebilirler. İşlem yaptığınız banka dekontlarında da yine bilgileriniz yer almaktadır.

Banka/Kredi Kartı No

Bankamatik kartının veya kredi kartının üstünde yazılı halde bulunan on altı haneli kart numarasını kullanarak da internet şubelerine giriş yapılabilmektedir.

Müşteri Şifresi

Bireyler müşteri şifresini almadıysa ya da unuttuysa, en yakın bankamatiğe giderek, İş Bankası şubelerini telefon ile arayarak, geçici müşteri şifresi edinerek ya da anında şifre adındaki uygulamadan yardım alarak şifrelerini belirleyebilirler. Geçici olarak alınmış olan şifreler, alındıktan sonra beş gün içerisinde kullanılmalıdır, aksi halde, tekrar bir şifre almanız gerekecektir. Beş gün içerisinde giriş yapılmaz ise şifre geçerliliğini kaybedecektir.

E-devlet İle Giriş

Bireysel internet şubesine giriş yapıldıktan sonra, e-devlet logosuna tıklanıp, e-devlete kolayca bağlanma imkanı sunmaktadır. Buda son yıllarda yapılan en iyi uygulamalardan bir tanesidir. PTT şubelerine giderek şifre alma sıkıntısı da bu uygulama sayesinde ortadan kalkmış oldu.

Sizlerde İş Bankası internet bankacılığı açtırmak için hemen en yakın İş Bankası şubesine gidebilir ve şifrenizi alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İş bankası internet bankacılığından yararlanmak için iş bankasının kişisel ya da kurumsal olarak banka müşterisi olmanız gerekiyor. Bu nedenle iş bankasın da hesabınız olmalı ya da iş bankasın da yeni bir hesap açmanız gerekiyor. İş bankası hesabınız varsa ya da yeni hesap açtıktan sonra iş bankası internet bankacılığı şifresi almak için iş bankası web sitesini ziyaret ederek sitenin ana menüsünde bulunan anında şifre ala tıklayarak şifre alma işlemi için gereken formu doldurmak için başka bir sayfaya geçiş yapıyor.

Yeni sayfaya geçiş yaptıktan sonra karşınıza gelen yeni sayfada belirtilen yerlere TC kimlik numarasını ve cep telefon numaranızı yazdıktan sonra 6 haneli numarayı da yazarak devam ediyorsunuz. Daha sonra telefonunuza onay kodu mesaj olarak gönderilecek gelen kodu istenilen bölgeye yazdıktan sonra son işlem olarak kart bilgilerinizi ve şifrenizi girdikten sonra işleminiz tamamlanıyor.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Yenileme

İş bankası internet bankacılığından daha önce almış olduğunuz şifreyi unuttuğunuz durumlarda. İş bankası internet bankacılığından yeni bir şifre alma şansınız bulunuyor. İş bankası internet bankacılığın da yeni bir şifre almak için web sitesi üzerin den ya da telefon bankacılığı üzerinden yeni şifre alma işleminizi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığın da kullanmış olduğunuz eski şifrenizi yenilerken yapmanız gereken ise şifre alma işleminde yaptığınız işlemi tekrar yaparak en son da ki şifre yerine yeni şifrenizi yazmanız gerekiyor.

Tüm bunları yapabilmek için İŞ Bankası internet sitesine giriş yapın ve anıda şifre sekmesini kullanarak bilgilerinizi girmeniz gereken alana ulaşın. Daha sonra bu kısımdan kişisel bilgilerinizi girerek şifrenizi kolayca yenileyebilirsiniz.

İŞ Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme, Değiştirme
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here