İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

613
0

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: Ev sahibi olmak için çok fazla beklemenize gerek yok. Beğendiğiniz evi almak banka kredisine başvurarak bir an önce alabilirsiniz. Para biriktirmeye çalışarak almayı beklerseniz bu hem zaman alacaktır. Hem de beğendiğiniz evi sizden önce başka biri alacaktır.

Ev almaya karar verdiğiniz zaman birçok bankaya başvurarak konut kredisi kullanabilirsiniz. Sizin tercihiniz köklü bir banka olan İş Bankası ise gerekli olan evrakları tamamlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

İş Bankası kredi ürün yelpazesinden konut kredisi almak için başvuru esnasında bir takım evraklar hazırlamak gerekmektedir. Bu evraklar, üzerinde vatandaşlık numarası yazılı olan nüfus kağıdı, gelir belgesi, konut kredisi başvurusu için bankadan alınarak doldurulan başvuru formu, evli olanların eşi çalışıyor ise eşinin gelir belgesi ve alınmak istenen konutun tapusu gereklidir.

Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Konut kredisi kullanmaya karar verildikten sonra kişinin ne kadar geri ödeme taksiti ve toplamda ne kadar ödeyeceğini bilmesi hesap yapması açısından önemlidir. İş Bankası’ndan konut kredisi kullanmak isteyenler, bankaya ait olan internet sayfası aracılığı ile bu hesabı rahatça yapabilirler.

İş Bankası’nın web sayfasına girildiği zaman, sayfada kredi hesaplama aracı bulunur. Bu hesaplama aracı yardımı ile istenilen konut kredisi hesabı yapılabilmektedir. Çekilmek istenen konut kredisinin miktarı ve yapılacak olan ödemenin sıklığı seçilerek bu hesap yapılır. Her seferinde miktarlar ve ödeme sıklığı değiştirilerek yeni hesaplama yapılır. Böylece ne kadar taksit tutarı ile konut kredisinin bitiminde toplamda ne kadar bir ödeme yapılacağı her seferinde ekrana gelir. Böylece kişiler kendilerine uygun gelen ödeme süresi ile ödenecek miktarı belirleme fırsatı yakalar.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplaması

İş Bankası konut kredisi faiz oranı %1.07’dir. Fakat bu oran güncel olarak değişmektedir. Kredi kullanmadan önce mutlaka güncel faiz oranını kontrol ediniz. Çekmek istediğiniz kredi tutarını belirledikten sonra vade sayısını göre hesaplamanızı kolayca yapabilirsiniz. Örneğin; alacağınız 100.000 TL konut kredisi için 120 ayda ödemeleriniz aylık 1483,69 TL olacak ve toplamda 178.042,80 TL ödeme yapmış olacaksınız. Kredinin yanı sıra sizden 2044,63 TL Ekspertiz ve kredi tahsis masrafı alınacaktır.

Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Gerekli olan evraklar hazırlanıp İş Bankası’na ait olan bir şubeye gereken konut kredisi başvurusu yapıldıktan sonra yapılan başvuru değerlendirmeye alınır. İş Bankası’na yapılan konut kredisi başvuruları en kısa zaman dilimi içerisinde değerlendirildikten sonra başvuru yapan kişiye başvuru sonucu bildirilir. Kişi onaylanan konut kredisi başvurusunu 1 ay içinde kullanma hakkına sahiptir. Sizlerde hemen İŞ Bankasından konut kredisi başvurusu yapmak için size en yakın İŞ Bankası şubesine gidebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here