İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

572
0

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak: Son yıllarda sık sık gündeme gelen karar; kredi ve banka kartlarının internet alışverişlerine kapatılması kararı, pek çok banka müşterisinin kafasını karıştırmış durumda. Özellikle de İş Bankası müşterileri sahip oldukları kredi kartı ya da banka kartı ile internetten alışveriş yapabilmeye devam edebilecekler mi? merak edilen bir diğer konu olmaktadır. 2018 yılı itibariyle yapılan yeni değişiklikleri sizler için bu yazıda derledik. Bu bağlamda İş Bankası müşterileri nasıl kartları ile alışveriş yapmaya devam edebilecek, yazımızın devamında her bir ayrıntıyı derledik.

2018 yılında yürürlüğe giren yeni yasa ile artık alınan yeni kredi kartları ya da mevcut kartlar da dahil olmak üzere, tüm kartlar internet alışverişlerine kapalıdır. Eğer sahip olduğunuz kart ile internetteki herhangi bir siteden bir ürün satın almak istiyorsanız, bunun için önce onay vermeniz gerekiyor.

İş Bankası Kredi Kartı

Sahip olduğunuz İş Bankası kredi kartı ile dilediğiniz gibi internet ortamında ürün satın alabilirsiniz fakat kartınızın açık olduğundan emin olmalısınız. Eğer kartınızı 1 Şubat 2018 tarihinden sonra almışsanız, büyük ihtimalle internet alışverişine kapalı bir karttır. Bu tarihten önce edinmiş olduğunuz İş Bankası kredi ya da banka kartınız da internet alışverişine kapanmış durumdadır. Karta ne zaman sahip olduğunuz önemli değildir. Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak, başvuru işlemini gerçekleştirebilir ve bu sayede artık internetten alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer bir kredi kartınız yoksa, İş Bankası resmi internet sayfası üzerinden “Hızlı Kredi Kartı Başvuru Formu”nu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde internetten kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak eğer daha önceden beridir zaten İş Bankası müşterisiyseniz, bu durumda sahip olduğunuz banka kartı ya da bir diğer ifade ile de bankamatik kartını da internetten alışveriş yapabilmek için kullanabiliyor olduğunuzu belirtmeliyiz. Ancak her koşulda kartınızın internet alışverişlerine açık olması gerekmektedir. Bunun için yazımızın devamında belirteceğimiz yöntemlerden herhangi bir tanesini tercih ederek, kartınızın internet alışverişine açılmasını sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

İş Bankası kredi kartı ya da banka kartınızın internette ki herhangi bir siteden alışveriş yaparken geçerli olmasını, kullanılabilmesini istiyorsanız bunun için kartınızı açtırma işleminde bulunmalısınız. Aşağıda sıralandırdığımız yöntemlerden herhangi bir tanesi ile bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  • 0850 7240724 İş Bankası müşteri hizmetleri birimini arayabilirsiniz.
  • Banka hesabınız ile ilişkilendirilmiş olan cep telefonunuzun mesajlar kısmından, “mesaj oluştur”a tıklayarak; “ONAY” yazıp, boşluk bırakıp; İş Bankası kredi kartı ya da Bankamatik kartınızın son altı hanesini 4402’ye mesaj olarak gönderebilirsiniz.
  • Bilindiği gibi İş Bankası aynı zamanda İşCep mobil uygulaması üzerinden de internet bankacılığı hizmeti vermektedir ki sizler bu uygulama üzerinden de kartınızın ayarlarını değiştirip, internet alışverişlerine açabilirsiniz.
  • Bir diğer seçenek olarak ise; sizlere en yakın İş Bankası şubesine kadar bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Sonuç olarak tüm bu yöntemlerden herhangi bir tanesini tercih ederek, kartınızın internet alışverişine açılması sadece 2-3 dakika gibi bir sürenizi alacaktır.

İş Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

İş Bankası kredi kartınızı internet alışverişlerine açmak için uygulayabileceğiniz başlıca yöntemler aynı zamanda banka kartınız için de geçerli yöntemler olmaktadır. Bildiğiniz gibi banka kartları da; VISA, MasterCard gibi uluslararası geçerliliği olan finans kuruluşlarının alt yapısı bünyesindedir. Belirli sınırlandırmalar dahilinde kredi kartı işlevi de görmektedir. Dolayısıyla banka kartınızı da internet ortamında kullanabilmeniz için açtırmanız gerekmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

E-Ticaret onayı verdiğiniz zaman sadece yurtiçi merkezli alışveriş sitelerinden alacağınız ürünleri değil aynı zamanda yurtdışı merkezli alışveriş sitelerindeki ürünleri de satın alabileceksiniz.

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here