İş Kurana 50 Bin TL Hibe, 100 Bin TL Faizsiz Kredi

1897
0

Yeni iş kuracak olanlar ve işini büyütmek isteyenler için büyük fırsat. 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi verilecek.

İş Kurana 50 Bin TL Hibe, 100 Bin TL Faizsiz Kredi Verilecek.

Verilecek olan destek kapsamında 50.000 TL hibe verilecek kalan ödeme ise faizsiz ve kolay ödeme şekilleriyle yatırımcılara verilecek. Hayat koşulların iyice zorlaştığı günümüzde bu gibi adımlar atılması sevindirici. Özellikle iş kurmak isteyenler için sermaye sıkıntısı yaşanması ve alınan kredilerinde hem yeterli gelmemesi hemde geri ödemelerde yaşanılan zorluklar nedeniyle bu gibi hibe destekleri büyün önem arz ediyor.

Bu proje kapsamında özellikle genç girişimci sayısını artırmak hedefleniyor. KOSGEB kanalıyla verilecek olan bu hibeleri almak için yapmanız gereken oldukça basit. Bir iş fikriniz olduktan sora gerisi oldukça basit projenizi KOSGEB yetkililerine sunarak onay aldıktan sonra hibe ödemenizi ve kredinizi alabilirsiniz.

Kimler Hibe Desteği Alabilir?

Hibe desteği alabilmek için yapmanız gerekenlerin başında kursa gitmeniz yer almaktadır. Toplam 32 saat olmak üzere katıldığınız kursta atölye çalışmalarına da katılacaksınız. Kurslara katılıp başarıyla tamamladığınız da size sertifika verilecektir. Bu sertifikayı almak şart olduğundan kursa katılım göstermelisiniz.

Faizsiz Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Almış olduğunuz 50.000 TL hibeyi 2 yıl boyunca kullanıp işinizi büyüttükten sonra

2 yıl sonra 50 bin liralık hibe, işinizi kurmak ve büyütmek için yeterli değilse KOSGEB’den ayrıca 100 bin lira daha kredi isteyebilirsiniz. Faizsiz olan bu kredi iki yıl geri ödemesiz. Yani 100 bin lira faizsiz krediyi çeken girişimciler ödemeye 2 yıl sonra başlayabilecek ve eşit taksitler halinde ödeme yapacak.

Önceki İçerikMail Okuyarak Para Kazanmak
Sonraki İçerikZiraat Bankası Altına Dayalı Kira Sertifikası / Altın Tahvili
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.