Kartel Faizi Dava Dilekçesi Örneği

1808
0

Kartel Faizi Dava Dilekçesi Örneği

Kullandıkları bankacılık ürünlerinde; kendilerine kartel faizi uygulandığını Rekabet Kurumu kararları ile öğrenen banka müşterileri; bireysel olarak haklarını arayabilir. Rekabet Kurumu kararı ile belirlenen fazla faiz tutarlarını; bankalara başvuru yaparak alma yoluna giden müşteriler, bankaların genel müdürlüklerine, yazılı dilekçe ile başvurabilir.

Daha önce herhangi bir konu ile ilgili dilekçe yazmamış olan banka müşterileri; kartel faizi dava dilekçesi örneği konusunda, hukuk bürolarından yardım alabilir. Hukuk bürolarını tercih etmeyen müşteriler ise; kişisel tercihlerine göre, farklı alanlarda dilekçe örnekleri konusunda araştırma yapabilir.

Kartel Faizi Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Kartel faizi dilekçesi örneği hakkında şablon bulamayan banka müşterileri; bankacılık ürünlerini kullandıkları bankaların genel müdürlüklerine, sadece banka ismi ve unvanın yer aldığı bir başlıkla başvuruda bulunmalıdır. Dilekçe başlığına; banka şubesi ya da bankacılık ürünleri ile ilgili ekleme yapılmamalıdır.

Dilekçenin başlığını belirleyen banka müşterileri; kartel faizinin hangi bankacılık ürünü için uygulandığını ve konu ile ilgili Rekabet Kurumu kararını, bir paragrafı geçmeyecek şekilde dilekçe içeriğine açıklama olarak dahil etmelidir. Rekabet Kurumu kararları; birkaç cümle ile açıklanamayacak kadar uzun ise, müşteriler, söz konusu kararları dilekçeye ek olarak (Dilekçeye ek belge eklenmesi durumunda; dilekçe de ek bulunduğunun, dilekçe üzerinde belirtilmesi gerekir) bankalara sunabilir.

Kartel Faizi Dilekçesine İletişim Bilgileri Nasıl Eklenir?

Kartel faizi dilekçesinin son adımında; banka müşterilerinin dilekçelerinin kendilerine ait olduğunu belirtmeleri için; isim, soyisim ve imza bilgilerine dilekçede yer vermeleri gerekir. İsim soyisim bilgileri; açıklama kısmının sol alt köşesine ya da sağ alt köşesine isteğe göre yerleştirilebilir.

Ancak imzanın; mutlak suretle, isim ve soyisim bilgilerinin hemen altında yer alması gerekir. Daha sonrasında; iletişim bilgilerini; isim ve soyisim bilgilerinin altına (isim, soyisim ve imza dilekçenin neresinde yer alırsa alsın; iletişim bilgileri, dilekçenin sol tarafına eklenir) ekleyen müşteriler, dilekçelerini bireysel olarak ya da posta yoluyla banka genel müdürlüklerine iletebilir.

Kartel Faizi Örnek Dilekçe

Sizlere kolaylık olması açısından daha önce hazırlanmış ve başkaları tarafından kullanılan bir dilekçe örneğini vereceğim. Kendinize göre düzenleyip kullanabilirsiniz. 12 Banka Kartel Başvuru Dilekçe Örneği bağlantısı ile kolaylıkla indirip kullanabilirsiniz.

Kartel Faizi Dava Dilekçesi Örneği
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here